Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

0
1483

Osoby, które mają niechciany tłuszcz na szyi, podbródku i policzkach, mają możliwość pozbycia się go za pomocą liposukcji twarzy. Jest zabiegiem chirurgicznym kosmetycznym, który pomaga usuwać złogi tłuszczowe na twarzy i wokół niej. Ludzie zwykle decydują się na tę procedurę, ponieważ mają trudności z pozbyciem się tych tkanek tłuszczowych poprzez dietę, ćwiczenia i utrzymanie zdrowego stylu życia. Taki zabieg  oferuje świetną alternatywę. Procedura ma zarówno zalety, jak i niesie ryzyko i to nasza decyzja, aby ustalić, czy ten rodzaj liposukcji jest właśnie dla Ciebie.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja  jest zabiegiem kosmetycznym podobnym do regularnej liposukcji, z tym wyjątkiem, że celuje w obszary ciała wokół twarzy, w tym szyi, policzków i podbródka. Często ludzie widzą nadmiar tkanek tłuszczowych w tych obszarach, a te problemy  są powszechnie znane np. jako podwójny podbródek. Każdy, kto zmaga się z tymi problemami, wie, jakie mogą być zawstydzające.

Ponadto obszary te są wyjątkowo odporne na wszelkie skutki diety i ćwiczeń fizycznych. Jednak dzięki temu zabiegowi,  możesz pozbyć się tych złogów tłuszczu, usuwając je chirurgicznie pod opieką doświadczonego chirurga plastycznego.

Liposukcja twarzy działa tak samo, jak zwykła liposukcja lub brzuszka. Twój chirurg plastyczny zacznie od małych nacięć na twarzy lub szyi. Następnie wstawi pustą rurkę zwaną kaniulą. Dzięki ruchom do przodu i do tyłu tym  instrumentem przesuwa tłuszcz, a następnie osady są usuwane za pomocą maszyny ssącej lub strzykawki przymocowanej do kaniuli. Oczywiście podczas zabiegu nie odczujesz bólu ani dyskomfortu, ponieważ otrzymasz ogólne lub miejscowe znieczulenie.

Zabieg zwykle odbywa się w szpitalu lub placówce chirurgicznej i trwa około godziny w zależności od tego, co chcesz zrobić. Liposukcja twarzy może być również wykonywana w połączeniu z innymi procedurami dla uzyskania maksymalnych efektów, takimi jak lifting twarzy lub zastrzyki z botoksu.

Średni koszt liposukcji

Podobnie jak koszt każdej innej procedury liposukcji, koszt liposukcji ultradźwiękowej będzie różny w zależności od danej osoby. Wiele czynników decyduje o tym, ile będzie kosztować ta procedura. Należą do nich koszty znieczulenia, opłaty chirurga, opłaty  szpitala i ośrodka chirurgicznego i koszty leków na receptę.

Koszt liposukcji ultradźwiękowej zależy również od tego, ile zrobiłeś i czy liposukcja jest połączona z innymi procedurami. Jeśli zdecydujesz się na liposukcję przy użyciu bardziej zaawansowanej technologii, koszt może być wyższy.

Co więcej, najprawdopodobniej będziesz musiał pokryć koszty zabiegu z własnej kieszeni.

Ubezpieczenia zdrowotne zwykle nie obejmują procedur kosmetycznych, takich jak liposukcja ultradźwiękowa. Pamiętaj jednak, aby porozmawiać z chirurgiem plastycznym o różnych opcjach finansowania. Może on zaproponować Ci np.  regularne płatności, które pasują do Twojego budżetu. Kluczem jest oszacowanie kosztów, kiedy usiądziesz z chirurgiem plastycznym przed zabiegiem.

Czy jestem dobrym kandydatem?

Liposukcja ultradźwiękowa jest ogólnie dostępna dla każdego, kto zmaga się z tkanką tłuszczową na szyi, brodzie i policzkach i innych częściach ciała i ma trudności z pozbyciem się ich poprzez dietę i ćwiczenia. Dobrymi kandydatami do zabiegu liposukcji są ci, którym zależy na zdrowym trybie życia, ponieważ przyrost masy ciała po zabiegu może wpłynąć na wyniki. Duża ilość przyrostu masy ciała może prowadzić do falowania skóry i gromadzenia się złogów tłuszczu w innych obszarach.

Ogólnie rzecz biorąc, właściwi kandydaci muszą mieć dobrą elastyczność skóry i lokalizację tłuszczu w tych obszarach. Palenie i spożywanie alkoholu może również utrudniać leczenie i zwiększać ryzyko. Pamiętaj, aby porozmawiać ze swoim chirurgiem plastycznym o swoim stylu życia i czy liposukcja będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Korzyści

Dobrą wiadomością jest to, że można pozbyć się tłuszczu wokół tych problematycznych obszarów za pomocą liposukcji ultradźwiękowej. Wyniki procedury są natychmiastowe i długotrwałe. Rezultaty są często trwałe, co oznacza, że ​​komórki tłuszczowe są usuwane na zawsze, a twoje ciało nie może już ich produkować. Pomaga także zwiększyć pewność siebie i poprawić samopoczucie. Dzięki temu typowi liposukcji możesz wyglądać młodziej i zdrowiej.

Co więcej, istnieją różne rodzaje nowych procedur, takich jak liposukcja wspomagana strumieniem wody lub laserowa liposukcja, które minimalizują ryzyko i pozwalają precyzyjniej wyrzeźbić ciało.

Ryzyko

Z drugiej strony, leczenie wiąże się z pewnym ryzykiem. Procedura obejmuje interwencję w ciało, a niektóre z najczęstszych działań niepożądanych obejmują bolesność, zaczerwienienie, obrzęk, siniaki i stany zapalne. Inne rodzaje ryzyka obejmują:

Ostatecznie to Ty musisz zdecydować, czy ta procedura jest dla ciebie odpowiednia. Wiele osób wybiera ten zabieg, ponieważ mają problemy z nadmierną ilością tłuszczu. Liposukcja może pozbyć się tego tłuszczu i sprawi, że poczujesz się i będziesz wyglądać lepiej. Procedura może być łączona z innymi, aby Twoje ciało wyglądało młodziej i zdrowiej. Jednak zawsze istnieje ryzyko związane z operacją, a koszt może być ważnym czynnikiem. Porozmawiaj ze swoim chirurgiem plastycznym o liposukcji, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here