Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

0
1404

Mikrodermabrazja diamentowa wnika głęboko w naszą skórę i dobrze ją złuszcza. Jest to bardzo popularny zabieg kosmetyczny do pielęgnacji skóry. Może być stosowany, żeby mieć młodszą skórę. Jest bezbolesny i praktycznie wolny od skutków ubocznych. Dociera nawet do najgłębszych warstw skóry, aby złagodzić zmarszczki i drobne linie, a także przebarwienia i inne niedoskonałości skóry. Wyniki, dzięki temu zabiegowi, są widoczne natychmiast. Wiele osób zachwyca się mikrodermabrazją diamentową, ponieważ nie stosuje się tutaj żadnych chemikaliów ani kryształów, które są stosowane w innych odmianach mikrodermabrazji.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa?

Może zostać wykonana u profesjonalnych lekarzy. Zwykle zabieg trwa koło godziny. Skóra zostanie dokładnie oczyszczona przed rozpoczęciem zabiegu. Używana będzie specjalna maszyna do mikrodermabrazji z narzędziem, które ma zamkniętą głowę w romby. Martwe komórki skóry zostaną złuszczone z powierzchni twarzy i odessane. Jest to bezpieczna forma leczenia, ponieważ nie ma ryzyka, że kryształy dostaną się do oczu. Jest niezwykle skuteczna w głębokich bliznach trądzikowych i starych rozstępach. Po zabiegu, niezbędne będzie zastosowanie balsamu, aby ochronić skórę. Nie jest potrzebny czas na regenerację, a pacjent może wrócić do swoich normalnych czynności. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Do otrzymania optymalnych wyników może być konieczne 6 do 8 zabiegów. Można je zaplanować na 2 tygodnie.

Jak zalety są mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych zabiegów zwalczania skutków starzenia się. W tego typu zabiegu, martwe komórki skóry są eksfoliowane i odkurzane z twarzy, dzięki specjalnej maszynie. Pokryta jest drobnymi diamentami. Dodatkowo ten zabieg pomaga zwiększyć przepływ krwi i produkcję kolagenu. To skuteczne i nieinwazyjne leczenie jest szczególnie bezpieczne i delikatne. Nie tylko znane jest ze swej skuteczności na głębokie blizny potrądzikowe lub stare rozstępy. Świetnie sprawdzi się też w przypadku leczenia zmarszczek, cienkich linii i nierównych kolorytu skóry.

Ta prosta i bezbolesna procedura ma wiele wspaniałych zalet. Ta procedura okazała się skuteczna w leczeniu suchej i łuszczącej się skóry. Po pierwszym usunięciu suchych, martwych komórek skóry, nasza skóra będzie bardziej wchłaniała produkty. Nawilżenie staje się bardzo skuteczne.

Dodatkowo mikrodermabrazja diamentowa może znacznie zmniejszyć zmarszczki, eliminując zewnętrzne warstwy skóry. Jest to proces, który zwykle zajmuje od trzech do sześciu zabiegów, aby skutecznie usunąć martwy naskórek. Gdy on zniknie, nastąpi stymulacja ciała do produkcji zupełnie nowych komórek skóry. Pomaga to nie tylko w naprawie cienkich linii, ale także zapobiega ich ponownemu pojawieniu się.

Ten zabieg usuwa ciemną, zniszczoną skórę, na której wystąpiły przebarwienia. Jest to niezwykle skuteczny zabieg w wyrównywaniu odcienia skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa jest niezwykle skuteczna w zmniejszaniu wyglądu blizn potrądzikowych. Nawet jeśli nasz trądzik był ciężki i pozostawił ciemne, pokrwawione komórki skóry, to leczenie może się okazać skuteczne w ich leczeniu

Ponadto mikrodermabrazja może być skuteczna w leczeniu:

  • tłustej, przekrwionej skóry,
  • zaskórników,
  • białych krostek,
  • wrastających włosów,
  • poparzeń słonecznych,
  • kurzych łapek,
  • cellulitu,
  • rozstępów,
  • powiększonych porów,
  • zaparć.

Lista zalet jest długa.

Co wybrać, klasyczną czy diamentową metodę mikrodermabrazji?

Nasz wybór odnośnie tego, czy lepsza będzie klasyczna czy diamentowa metoda mikrodermabrazji, w dużej mierze uzależniona jest od tego, czy wolimy zaufać maszynie czy specjaliście, który wykona cały zabieg samodzielnie. Nie należy lekceważyć swojej decyzji, ponieważ może mieć ona kluczowy wpływ na cały wynik procesu, a także na naszą ostateczną satysfakcję lub niezadowolenie z osiągniętych wyników.

Co na koniec powinniśmy pamiętać jeszcze o mikrodermabrazji?

Pamiętając o wszystkich czynnikach, które należy uwzględnić, przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, musimy mieć na uwadze, jedną kluczową sprawę. Mikrodermabrazja diamentowa jest niezwykle skutecznym zabiegiem, który cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów. Pomaga leczyć wszystko, od zmarszczek po blizny potrądzikowe i wiele innych problemów skórnych. Jest to nieinwazyjna i bezbolesna procedura, która będzie skuteczna na prawie każdym typie skóry. Jeśli szukamy dobrego sposobu, aby skutecznie zmniejszyć lub nawet wyeliminować zmarszczki, trądzik, plamy starczy, rozstępy, nawet te starsze, mikrodermabrazja będzie idealna dla nas.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na mikrodermabrazję, powinniśmy skontaktować się z dobrym gabinetem medycyny estetycznej. Protokół leczenia będzie dopasowany, w zależności od grupy wiekowej i typów ciała, a także naszych indywidualnych potrzeb. W ten sposób otrzymamy najlepsze rezultaty, nie przepłacając.

Z pewnością poprawi wygląd całego ciała, to świetny zabieg pielęgnacyjny, szczególnie jeśli zostanie wykonany przez profesjonalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here