Mikrodermabrazja – efekty

0
1385

Mikrodermabrazja wykorzystuje drobne kryształy do złuszczania skóry. Nie są stosowane żadne chemikalia. Nie jest to też zabieg inwazyjny. Usuwa martwą i suchą zewnętrzną warstwę skóry, ujawniając świeżą i zdrową pod spodem. Odmładza też ją i daje jaśniejszą cerę. Mikrodermabrazja działa dwufazowo. Po pierwsze, wykorzystując małe kryształki, delikatnie złuszcza powierzchnię skóry, pozbywając się martwych komórek. Po drugie, próżnia odsysa usunięte komórki skóry i resztki.

Korzyści, płynące z mikrodermabrazji

Poprawia krążenie. Zwiększa skuteczność produktu. Zmniejsza wielkość porów i poprawia zdrowie. Wiele osób wybiera mikrodermabrazję, ponieważ jest bezpieczniejsza niż zabiegi laserowe i peelingi chemiczne. Zapewnia jednocześnie świetne wyniki. Nie wymaga długiego czasu na regenerację i leczenia, można nawet wykonać zabieg samodzielnie. Może być stosowana z powodzeniem w wielu problemach skórnych. Można ją stosować, gdy chcemy wyleczyć trądzik, blizny po trądziku, plamy starcze, matową skórę, drobne linie, przebarwienia i zmarszczki.

Mikrodermobrazja jest bezbolesna

Zabieg powinien być bezbolesny. Podczas zabiegu możemy czuć się trochę niekomfortowo, a nasza skóra może sprawiać wrażenie napiętej przez kilka godzin, ale nie powinna boleć. Jest to jedna z najcichszych i jednocześnie nieinwazyjnych metod leczenia skóry, aktualnie dostępnych. Przynosi wspaniałe rezultaty. Jeśli mamy wrażliwą skórę, skłonną do siniaków, możemy zauważyć siniaki, jeżeli ssanie jest zbyt wysokie, ale bardzo szybko znikną.

Pielęgnacja skóry

Najczęściej stosowana jest na twarz, ale może być też z powodzeniem stosowana do innych obszarów ciała.

Mikrodermabrazja może zmniejszyć trądzik, usuwając martwe komórki skóry i zanieczyszczenia, blokujące pory i prowadzące do stanów zapalnych i plam. Dzięki ulepszonej cyrkulacji dostarczamy komórkom więcej składników odżywczych i tlenu, co sprzyja szybszemu obrotowi. Mikrodermabrazja stymuluje również produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra jest miększa i gładsza. Może być również skuteczna w leczeniu zaskórników. Zmniejsza wielkość porów i je odblokowuje.

Może być też świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmniejszyć wielkość swoich blizn, powstałych po trądziku. Jest bardzo skuteczna w leczeniu blizn powierzchownych. Pozwala na ich szybsze wygojenie, ze względu na lepsze krążenie i większą produkcję kolagenu,

Drobne linie i zmarszczki również mogą zyskać dzięki mikrodermabrazji, szczególnie za sprawą naturalnej zwiększonej produkcji kolagenu. Stymuluje on bowiem proces odnawiania skóry, ale niestety z wiekiem maleje. Dlatego trzeba wspomóc produkcję, aby poprawić wygląd i opóźnić powstawanie cienkich linii i zmarszczek, które są wynikiem częstych uszkodzeń i oparzeń słonecznych.

Mikrodermabrazja może także pomóc zmniejszyć wygląd wielu rodzajów blizn, na przykład tych spowodowanych przez trądzik, po zabiegach chirurgicznych i wypadkach. Dzięki mikrodermabrazji efekty będą szybciej widoczne, bez dużego bólu i długich okresów regeneracji, które mogą występować przy innych zabiegach.

Blizny mają często nieregularny kształt, a otaczająca je skóra może mieć powierzchowny, zwiększony pigment, który może sprawić, że blizna będzie jeszcze bardziej widoczna. Podczas zabiegu można usunąć nieregularne kształty blizn, a nawet je rozjaśnić. Skóra również korzysta z ulepszonego krążenia. Co wspomaga gojenie i stymulację produkcji kolagenu. Blizny można wyleczyć już po 8 tygodniach od ich powstania. Ważne jest jednak, aby zapewnić wystarczająco dużo czasu między zabiegami, aby skóra była zdrowa. Badania wykazały, że znaczna poprawa w leczeniu blizn może się pojawić po trzech miesiącach od rozpoczęcia leczenia.

Rozstępy są bliznami, które pojawiają się bezpośrednio w warstwie skóry właściwej. Dlatego są trudniejsze do leczenia. Jednak stwierdzono, że mikrodermabrazja pomaga na wiele sposobów w poprawie ich wyglądu. Promuje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki temu zwiększa elastyczność skóry i krążenie. Dostarcza też składniki odżywcze i wspomaga gojenie się skóry. Dzięki temu rozstępy nie będą się pogarszały. Produkty do pielęgnacji skóry będą lepiej wnikały i działały skuteczniej. Dzięki zastosowaniu mikrodermabrazji, rozstępy mogą zaczną blaknąć.

Zabieg pozwala też na rozjaśnienie przebarwień. Pozwala na lepszą rotację komórek, która zastępuje uszkodzone komórki, zmniejszając częstotliwość występowania przebarwień, a także zwiększając poziom kolagenu.

Częstotliwość przeprowadzania mikrodermabrazji

W salonach, mikrodermabrazja może być wykonywana jako seria, licząca od 6 do 10 zabiegów. Można ją rozłożyć na tydzień lub dwa. Jeśli leczymy się w domu, najlepiej jest skorzystać z profesjonalnego planu leczenia, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Może on obejmować cotygodniowe sesje. Po początkowych sesjach może być zalecane, okazjonalne leczenie regenerujące, aby uzupełnić i utrzymać dobry stan skóry. Można go przeprowadzać co miesiąc albo częściej.

Dużą korzyścią, płynącą z mikrodermabrazji jest szybkość. W zależności od obszaru pojedyncza sesja może trwać zaledwie 5 minut albo nawet godzinę. Jest to jednocześnie opłacalne i czasochłonne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here