Mikrodermabrazja latem

0
1004

Lato się już kończy i być możemy szukamy jednego z ostatnich sposobów, by rozkoszować się świetnymi efektami podczas mroźnej zimy. Jeśli chcesz uzyskać naturalny blask w okresie letnim, jednym ze sposobów jest wypróbowanie mikrodermabrazji. Zabieg ten odświeża skórę bez długiego czasu regeneracji i bez większego dyskomfortu. Chociaż mikrodermabrazja jest często zalecana w chłodniejszych miesiącach roku, nadal można ją wykonywać latem, o ile podejmiemy właściwe kroki w celu ochrony skóry, po jej zakończeniu.

Jak się przygotować?

Przed rozpoczęciem zabiegu mikrodermabrazji, lekarz go wykonujący, dostarczy Ci szczegółowe instrukcje dotyczące produktów, które możesz lub nie możesz użyć na twarzy. Na przykład, jeśli używasz kremu retinolowego lub Retin-A na skórze, zwykle zaleca się zaprzestania używania produktu na kilka dni przed mikrodermabrazją. To samo dotyczy każdego produktu, który złuszcza skórę, na przykład środków czyszczących z alfa-hydroksykwasami lub peelingów do twarzy. Kwasy lub peelingi zwiększają wrażliwość skóry i mogą zwiększać ryzyko podrażnienia.

Możesz odroczyć mikrodermabrazję, jeśli ostatnio miałeś inny rodzaj leczenia skóry. Na przykład, jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadzano u Ciebie zabieg laserowy, mikrodermabrazja będzie przesadna. Jeśli otrzymałeś zastrzyki, odczekaj kilka tygodni przed zaplanowaniem leczenia, aby nie zakłócało to wypełniaczy.

Traktuj swoją skórę ostrożnie w tygodniach lub dniach poprzedzających mikrodermabrazję. Jeśli zwykle woskujesz brwi lub górną wargę, powstrzymaj się od tego, ponieważ zabieg woskowania zwiększa wrażliwość skóry. Unikaj także używania garbnika na skórze, ponieważ zabieg będzie go złuszczał.

Jak wygląda proces?

Mikrodermabrazję można przeprowadzić na jeden z dwóch sposobów. Jedna z metod wykorzystuje urządzenie, które kieruje mikrokryształy po powierzchni skóry. Maleńkie kryształy złuszczają skórę, usuwając górną warstwę martwych komórek skóry. Mała próżnia dołączona do urządzenia usuwa kryształy i komórki skóry z powierzchni podczas leczenia.

W drugiej metodzie używa się różdżki z końcówkami diamentowymi. Diamentową końcówkę przesuwa się po skórze, usuwając górną warstwę komórek. Poluzowane komórki skóry są następnie odsysane z twarzy za pomocą małej próżni.

Zazwyczaj cały proces trwa około 30 minut. Nie potrzebujesz środka znieczulającego ani uspokajającego, ponieważ dyskomfort jest bardzo minimalny. Niektórzy odczuwają niewielkie drapanie podczas zabiegu, a także wibracje z różdżki i próżni.

Po zabiegu kosmetolog lub lekarz, zazwyczaj stosuje środek zmiękczający skórę do tego obszaru. Mogą one pomóc skórze szybciej się goić i dostarczać potrzebnych składników odżywczych.

Jakie są korzyści z zabiegu?

Mikrodermabrazja odświeża skórę na wiele sposobów. Jest to idealny zabieg dla łagodnych blizn potrądzikowych, zaskórników i nierównego koloru skóry. Może również pomóc zredukować wygląd cienkich linii i sprawić, że skóra będzie mniej tłusta. Ponieważ jest bardziej delikatny niż laserowe odnawianie skóry i inne zabiegi na skórę, jest lepiej dopasowany dla osób, które dopiero zaczynają wykazywać oznaki starzenia.

Jak często ją przeprowadzać?

Osoby z mikrodermabrazją zazwyczaj planują serię zabiegów co drugi tydzień na początku. Po początkowych terapiach wiele osób decyduje się je mieć raz w miesiącu, aby zachować swój wygląd. Możliwe jest także rozłożenie zabiegów jeszcze bardziej, na przykład o jeden sezon lub co drugi miesiąc.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Chociaż nie potrzebny jest czas na regenerację po mikrodermabrazji, chcesz zadbać o skórę tuż po zabiegu. Usunięcie górnej warstwy skóry sprawi, że twoja twarz będzie bardziej wrażliwa na słońce. Zawsze powinieneś nosić krem z filtrem. Takie postępowanie staje się kluczowe po mikrodermabrazji. Możesz również zrobić wszystko, aby uniknąć słońca całkowicie, przez pierwszy tydzień po zabiegu.

Używaj łagodnych produktów, aby oczyścić i nawilżyć skórę w pierwszym tygodniu po zabiegu. Będziesz chciał uniknąć produktów zawierających alfa-hydroksykwasy, retinoidy lub nadtlenek benzylu przez kilka dni, ponieważ te składniki mogą podrażniać wrażliwą skórę. Porozmawiaj z lekarzem o produktach, które poleca do mikrodermabrazji. Wybierając produkty do pielęgnacji skóry po leczeniu, najlepiej trzymać się produktów, które koją skórę i pomagają utrzymać jej gładkość.

O czym pamiętać przy mikrodermabrazji w zimie?

Nawet w zimie klienci muszą zadbać o swoją skórę i chronić ją przed zimnem, wiatrem, słońcem, a zwłaszcza przed opalaniem w solarium. Tak czy inaczej, klienci, którzy szukają leczenia plam pigmentowych lub zmarszczek, lub którzy po prostu chcą mieć promienną skórę, będą skłonni do dbania o swoją skórę. Oczywiście powinni skorzystać z rozsądnych rad specjalistów, odnośnie stosowania produktów. Ponadto, po wykonaniu mikrodermabrazji sugerowane jest uzupełnienie opieki za pomocą urządzenia dermafazowego, w celu zmniejszenia zaczerwienienia, stanu zapalnego i obrzęku. Ma również działanie pobudzające i promuje odnowę komórkową. Wiele kobiet jest zainteresowanych otrzymaniem tego rodzaju leczenia w sezonie letnim; od ciebie zależy, czy z niego skorzystamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here