Mikrodermabrazja na trądzik

0
1189

Mikrodermabrazja jest skuteczną techniką odmładzania skóry, która łączy eksfoliację z drobnymi kryształkami i ssaniem w celu usunięcia martwych komórek i innych zanieczyszczeń skóry. Nie są tutaj używane żadne chemikalia i nie jest to zabieg inwazyjny. Dzięki niemu skóra jest jaśniejsza i czystsza. Powoduje co prawda minimalny dyskomfort i lekkie mrowienie, ale takie skutki uboczne można wytrzymać.

Mikrodermabrazja jest odpowiednia dla wszystkich karnacji i typów skóry i nie przyczynia się do powstawania blizn. W niektórych przypadkach może naprawić naprawić i zmniejszyć blizny. Pozwala też na szybką regenerację. Zabieg trwa krótko i nie musimy się martwić o przesadnie długą regenerację. Nie trzeba też stosować leków, aby złagodzić skórę, ponieważ jest to procedura mniej agresywna niż inne techniki dermabrazji. Jednak pozwala osiągnąć fantastyczne rezultaty w wielu różnych dolegliwościach skórnych. Mikrodermabrazja jest popularnym zabiegiem, wprowadzonym w salonach w latach 90 XX wieku, a teraz można ją stosować nawet w domu.

Jak działa ten zabieg?

Mikrodermabrazja dzieli się na dwa etapy. Po pierwsze drobne kryształy złuszczają powierzchnię skóry, a po drugie odsysają martwe komórki skóry, dzięki czemu wyłania się jaśniejsza i bardziej miękka skóra. Istnieją różne metody tej specyficznej procedury. Pierwsza metoda wywołuje strumień wysokociśnieniowy drobnych kryształów na powierzchni skóry, podczas gdy druga wykorzystuje diamentową lub mineralną końcówkę, którą przesuwamy po skórze, aby ją złuszczyć, jest to bardziej powszechna metoda do stosowania w domu. Kryształy stosowane w pierwszej metodzie mogą być następujące, tlenek glinu, chlor sodu, a nawet diament. Są wypalane pod wysokim ciśnieniem w kierunku skóry. W tym samym czasie próżnia odsysa martwe komórki skóry i odpady z eksfoliacji. Dzięki temu skóra będzie czystsza i jaśniejsza.

W większości urządzeń do mikrodermabrazji poziom ciśnienia ssania można dostosować do swojej tolerancji. Wskazane jest rozpoczęcie pracy od niskiego poziomu i podjęcie pracy, wybierając ciśnienie ssania. W ten sposób zapobiegniemy siniakom, nawet jeśli mamy wrażliwą skórę.

W niektórych urządzeniach istnieje funkcja, dzięki której możemy pielęgnować skórę. Dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze.

Czy mikrodermabrazja jest skuteczna w leczeniu trądziku?

U każdej osoby trądzik może pojawić się w inny sposób. Niektórzy ludzie cierpią na zaskórniki, podczas gdy inni mają tendencję do zapaleń, czerwone pryszcze, a inni głęboki trądzik torbielowaty. Mikrodermabrazja może pomóc w leczeniu różnych rodzajów trądziku, ponieważ ma wiele zalet.

Mikrodermabrazja może pomóc poprawić krążenie w obszarze leczenia, co oznacza nie tylko zwiększony przepływ krwi, ale także drenaż limfatyczny.

Zwiększony przepływ krwi przyniesie więcej tlenu i składników odżywczych do komórek, co oznacza przyspieszony metabolizm i większą dawkę energii.

Dzięki temu inne funkcje komórek są bardziej wydajne, na przykład zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Komórki są zdrowsze, a tym samym kondycja skóry staje się lepsza i bardziej odporna.

Zwiększenie drenażu limfatycznego oznacza, że produkty przemiany materii z komórek są szybciej odprowadzane, co oznacza gromadzenie się mniejszej ilości zanieczyszczeń i mniejszą liczbę plamek i zaskórników.

Poprzez zwiększenie cyrkulacji skóry, mikrodermabrazja może poprawić wyniki miejscowych produktów, które można zastosować w skórę w celu zwalczania miejsc. Dzieje się tak, ponieważ wraz ze wzrostem krążenia wzrasta metabolizm komórkowy, a produkty mogą głębiej wnikać w dolne warstwy skóry, osiągając tym samym lepsze wyniki.

Mikrodermabrazja jest szczególnie skuteczna w usuwaniu zaskórników. Złuszczanie pozwala usunąć górną część zaskórnika, podczas gdy ssanie usuwa utwardzoną oleistą zawartość porów. Kolejne okazjonalne używanie mikrodermabrazji może również pomóc w zapobieganiu porów.

W wyniku usuwania porów, jak wspomniano wcześniej, można również zmniejszyć wielkość porów za pomocą mikrodermabrazji. Dzieje się tak, ponieważ w miarę, jak pory są odblokowywane, zmniejsza się ich wielkość.

Mikrodermabrazja jest też znacznie bezpieczniejsza niż wiele innych metod leczenia trądziku, takich jak peelingi chemiczne czy zabiegi laserowe skóry. Pewne napięcie czy zaczerwienie skóry będzie trwać tylko chwilę po zabiegu. Poza tym nie ma żadnych skutków ubocznych, a czas regeneracji jest minimalny.

Czasami możliwe jest podrażnienie oka, kiedy kryształy dostaną się do środka, ale można temu zapobiec, stosując odpowiednią ochronę oka.

Nasza skóra będzie też bardziej wrażliwa na Słońce natychmiast po zabiegu mikrodermabrazji, dlatego zminimalizujmy ekspozycję na słońcem, aby zapobiec spaleniu.

Czy zabieg będzie odpowiedni w moim przypadku?

Osoby, cierpiące na trądzik są świadome, że plamy nie zawsze pojawiają się tylko na twarzy, ale także na klatce piersiowej, plecach i szyi. Zabieg może być z powodzeniem stosowany na dowolnym z tych obszarów.

Czy mikrodermabrazja może być z powodzeniem stosowana też w innym celu?

Mikrodermabrazja może być również stosowana do łagodzenia powstających zmarszczek, rozstępów i innych problemów skórnych. Dlatego po rozwiązaniu problemu trądziku, mikrodermabrazja ma też inne zastosowania, dzięki czemu jest jeszcze bardziej opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here