Powiększanie ust botoksem

0
1282

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej typu A (Botoks) do okolic ust może zapewnić szereg korzyści kosmetycznych lub ulepszeń.

Botoks to kosmetyczna forma toksyny botulinowej, substancji chemicznej, która może tymczasowo osłabiać lub paraliżować mięśnie. Jedna sesja wstrzyknięć może spowodować rozluźnienie mięśni przez około trzy miesiące.

Po wstrzyknięciu w okolice ust, botoks może pomóc:

1.zminimalizować zagniecenia w górnej i dolnej wardze,

2.podnieść kąciki ust,

3.usunąć linie mimiczne lub  biegnące w dół z kącików ust,

4.poprawić „gumowaty” uśmiech,

5.uwydatnić górną wargę.

To, w jaki sposób zastrzyki botoksem, zmieniają wygląd twoich warg, zależy od miejsca wstrzyknięcia. Substancja chemiczna rozluźnia mięśnie wokół warg i powoduje ich zwiotczenie. Dzięki temu mogą wyglądać na większe.

W większości przypadków zabieg zwykle trwa około 10 do 15 minut. Zastrzyki nie są traktowane jako zabieg chirurgiczny, a później nie jest potrzebny czas przeznaczony na powrót do zdrowia. Najprawdopodobniej będziemy w stanie kontynuować swoje zwykłe czynności natychmiast po umówionym spotkaniu.

W jaki sposób działają zastrzyki?

„Botox lip flip” to zabieg wykonywany za pomocą zastrzyków z botoksu, aby Twoje wargi wyglądały na większe.

Twój dermatolog lub chirurg plastyczny wstrzyknie wiele jednostek Botoxu w górną środkową część górnej wargi. Kiedy mięśnie się zrelaksują, twoja warga zwinie się w górę. Wydłuża to twoją górną wargę, sprawiając, że wydaje się większa bez dodawania jakiejkolwiek objętości.

Jeśli chcesz dodać pulchności, porozmawiaj ze swoim dermatologiem lub chirurgiem plastycznym o dodaniu wstrzyknięcia wypełniacza. Możesz zdecydować się na wypełniacz warg lub użyć botoksu i wypełniaczy do warg, aby uzyskać imponujący efekt pompowania.

Jeśli zdecydujesz się na łączenie procedur, Twój lekarz prawdopodobnie użyje botoksu i wypełniacza kwasu hialuronowego (Restylane lub Juvederm), aby dodać pulchności. Efekt ten zwykle trwa od dwóch do trzech tygodni, dzięki czemu jest popularnym wyborem na specjalne okazje.

Jaka jest technika botoksu dla „gumowatego” uśmiechu?

Być może również zwracałeś uwagę na botoks, jako sposób  leczenia „gumowatego” uśmiechu. Jeśli dziąsła nad zębami górnymi pokazują się, gdy się uśmiechasz, jest to uważane za „gumowate”. Niektóre osoby mogą również mieć niewielką lub żadną górną wargę, gdy się uśmiechają.

Aby to zrobić, twój lekarz wstrzyknie botoks w okolice twojej wargi, znane jako łuk Kupidyna. Jest to środek górnej wargi, gdzie znajduje się mięsień orbicularis oris.

Botoks rozluźni mięśnie, powodując delikatne zwijanie się ust. Kiedy się uśmiechasz, rozluźnione mięśnie pomogą ci przykryć dziąsła i pozwolą na większe uwydatnienie ust. Ten efekt sprawi, że twoja warga będzie wyglądać na większą.

Jednak, jak przed „Botox lip flip”, należy skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym, jeśli chcesz dodać objętość ustom.

Do czego można użyć jeszcze botoksu?

Przede wszystkim zabieg przeprowadzany jest z powodów estetycznych, niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie wyglądu gumowatego uśmiechu, czy uzyskanie pełniejszych warg. Niektóre osoby dorosłe mogą być również zainteresowane botoksem w celu przeciwdziałania skutkom starzenia, ponieważ pełność ust może się zmniejszać wraz z wiekiem. Botoks co prawda nie może rozwiązać tego problemu, ale wstrzykiwalne wypełniacze do ust mogą.

Istnieje kilka opcji do wyboru przy wyborze właściwego wypełniacza do uzyskania pożądanych rezultatów. Niektóre popularne preparaty do wstrzykiwania ust używają składników takich jak kwas hialuronowy.

Opcje i wyniki

Botoks i inne zastrzyki ust są skuteczne w tym, co mają zrobić. Jednak każdy z nich da inne wyniki. Ważne jest, aby omówić z lekarzem dostępne opcje i wyniki, aby ustalić, które leczenie jest odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej stałego, zapytaj swojego lekarza o wypełniacze do ust, które zawierają tłuszcz lub inne substancje. Te opcje wymagają zabiegu chirurgicznego, który może jednak zwiększyć ryzyko możliwych powikłań.

A co z wykorzystaniem botoksu do wygładzania linii warg i zmarszczek?

Podstawowym zastosowaniem kosmetycznym w zastrzykach z botoksem jest zmniejszenie lub czasowe wyeliminowanie zmarszczek i zmarszczek na twarzy, w tym okolicy ust.

Linie warg i zmarszczki rozwijają się naturalnie w miarę upływu czasu w wyniku:

1.śmiania się,

2.uśmiechania się,

  1. marszczenia brwi,
  2. całowania,
  3. palenia,
  4. starzenia się.

Jeśli chcesz zmniejszyć linie, porozmawiaj ze swoim dermatologiem lub chirurgiem plastycznym o twoich opcjach. Mogą polecić wstrzykiwalne wypełniacze do ust, jeśli chcesz również dodać pulchność.

Jakie są możliwe działania niepożądane i ryzyko związane z używaniem botoksu?

Botoks i inne zastrzyki ust są uważane za bezpieczne, gdy wykonywane są przez licencjonowanego lekarza. Wszyscy lekarze są zobowiązani do przestrzegania wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Warto przedyskutować o wszystkich dostępnych opcjach. Zwróćmy szczególną uwagę na spodziewane wyniki, ale również na ewentualne skutki uboczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here