Usuwanie tłuszczu

0
1281

Wiele osób zna problem: pomimo zrównoważonego odżywiania, rezygnacji z ulubionych potraw i regularnych sportów, istnieją pewne złogi tłuszczu, które okazują się szczególnie trwałe. Zwłaszcza na udach, brzuchu, talii, biodrach, plecach, kolanach i ramionach, niekochany tłuszcz nie chce ustąpić. Nawet podwójny podbródek i tak zwana męska tłusta pierś mogą być bardzo niepokojące. Podczas gdy w przeszłości trudno było radzić sobie z tak zwanymi obszarami problemowymi, dzisiaj można zdecydować się na usuwanie tłuszczu. Bezoperacyjne metody usuwania tłuszczu zostały opracowane w ciągu ostatnich kilku lat, a dziś można zdecydować się na modelowanie sylwetki bez operacji. W przypadku nieoperacyjnego modelowania sylwetki masz do wyboru:

  • KRIOLIPOLIZA
  • Radiofrekwencja (RF)
  • Ultradźwięki (kawitacja)
  • Endermologia plus RF (Lipomassage)

Liposukcja poprzez kriolipolizę, radiofrekwencję lub ultradźwięki

Kriolipoliza jest obecnie jedną z najczęstszych procedur w niechirurgicznym obszarze usuwania tłuszczu. Nadmiar tłuszczu usuwa się tu za pomocą specjalnych elementów chłodzących. Metoda ta wykorzystuje fakt, że komórki tłuszczowe krystalizują się szybciej niż inne komórki pod wpływem zimna. Otaczająca ją tkanka zostaje oszczędzona, a ciało stopniowo rozbija komórki tłuszczowe rozłożone przez kontrolowane przeziębienie. Podczas leczenia za pomocą ultradźwięków można również zwalczać uciążliwe złogi tłuszczu w organizmie. Skoncentrowane fale dźwiękowe niszczą tłuszcz, który może być rozkładany przez ciało. Alternatywą dla chirurgii jest również opcja radiofrekwencji (RF). W tego typu zabiegu komórki tłuszczowe są ogrzewane. Ciepło przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych, które kurczą się, a wysokie temperatury stymulują rozkład kwasów tłuszczowych przechowywanych w komórkach tłuszczowych. Jednocześnie terapia ta powoduje zaostrzenie włókien kolagenowych, a tym samym zapewnia lepszy wygląd skóry.

Dla kogo jest odpowiednia liposukcja bez operacji?

Modelowanie bez operacji jest szczególnie odpowiednie dla osób, które skarżą się na poszczególne obszary problemowe i chcą je usunąć tak delikatnie, jak to możliwe. Usługi są skierowane do  osób, mających indywidualne problemy. U osób z dużą zawartością tłuszczu lub znacząco zwiększonym wskaźnikiem masy ciała metody te raczej nie są odpowiednie. Na przykład można leczyć nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu, ramionach, łydkach, kolanach i biodrach. Niektóre z tych metod nie tylko pomagają zmniejszyć złogi tłuszczu, ale mogą również pomóc w zaciśnięciu skóry i tkanek. Na przykład, jeśli chcesz pozbyć się cellulitu lub jeśli chcesz twardszą skórę w określonych częściach ciała, skontaktuj się z dermatologiem.

Umów się na niewiążącą konsultację, gdzie specjaliści przekażą wiedzę i doświadczenie na drodze do optymalnej sylwetki.

Usuwanie tłuszczu / metody chirurgiczne

Osoby, które mają nieestetyczny tłuszcz, którego nie można zwalczać nawet przy tak dużym wysiłku, a także dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie, a nie chcą tego zaakceptować i starają się zbliżyć się do swojego wizualnego ideału, często nie mają innego wyboru, jak zdecydować się na zabieg.

W ostatnich dziesięcioleciach estetyczna chirurgia plastyczna szybko rozwinęła się z interwencji dla zamożnych i gwiazd do wszechstronnej broni dla wszystkich: liczba chirurgicznych procedur usuwania tłuszczu wciąż rośnie, chociaż operacje nie stały się bardziej korzystne.

Przede wszystkim liposukcja, popularnie zwana lipoplastyką, cieszy się ogromną popularnością i jest lekiem z wyboru, jeśli chodzi o złagodzenie głównych obszarów autologicznego tłuszczu.

Oprócz liposukcji istnieją inne chirurgiczne metody przeciwtłuszczowe, które są mniej lub bardziej obiecujące. Obejmują one na przykład liposukcję, w której tłuszcz jest szczególnie odsysany, aby uzyskać określony kształt, lub lipotransfer, w którym tłuszcz jest pobierany z jednego regionu ciała do drugiego..

W szerszym znaczeniu, lipoliza laserowa i lipoliza iniekcyjna są również popularne wśród chirurgicznych metod usuwania tłuszczu – ewentualnie wprowadza się laser lub igłę iniekcyjną w celu osiągnięcia działania degradującego tłuszcz.

Popularne metody:

  • Liposukcja,
  • Odsysanie tłuszczu,
  • Lipotransfer,
  • Lipoliza laserowa,
  • Lipoliza iniekcyjna.

Aby poradzić sobie z obrzydliwym tłuszczem, coraz więcej osób decyduje się na liposukcję Lekarze stosują różne metody usuwania komórek tłuszczowych. Zasadniczo wszystkie one są oparte na wspólnej zasadzie, ale rozwijają się od 1978 r., więc dzisiaj dostępne są różne metody liposukcji.

Na przykład w metodzie podstawowej ciekła mieszanina jest wprowadzana do dotkniętych obszarów. Zapewnia to kurczenie się przewodów w obszarze ssania. Ponadto płyn zapewnia niewielkie znieczulenie, więc nie jest konieczne dodatkowe znieczulenie. Ponadto, płyn powinien pomagać w zapobieganiu obrzękom, a przynajmniej je zmniejszać. Najczęściej stosowaną metodą jest metoda Tumeszensa. Ponownie, do tkanki zostaje wprowadzona specjalna ciecz. Wprowadzanie odbywa się tutaj, ale przy bardzo wysokim ciśnieniu, powodując nadmuchanie dotkniętych obszarów jak balon. Dzięki tej metodzie faktyczny proces ssania zostaje znacznie uproszczony. Ponadto płyn ogłusza. Oznacza to, że szczególnie pacjenci, u których ma zostać zassany tylko niewielki tłuszcz, niekoniecznie muszą być całkowicie znieczuleni. Tutaj jednak lekarz musi podjąć decyzję w każdym przypadku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here