Zabiegi na twarz trądzikową

0
1089

Zastanawiasz się, co dzieje się podczas leczenia trądziku twarzy? Jeśli nigdy nie wykonywałeś zabiegów na twarz, mogą wydawać się one tajemnicze (lub nawet nieco onieśmielające).

Chociaż nie jest ono niezbędnym elementem procedur leczenia trądziku, regularne mycie twarzy może pomóc w usunięciu zaskórników i zablokowanych porów i  uzupełnić regularne leki przeciwtrądzikowe.

Każdy chirurg lub dermatolog ma swój własny styl, ale maseczki na trądzik ogólnie mają tę samą podstawową procedurę. Oto, czego możesz się spodziewać podczas pierwszego zabiegu na twarz.

Wypełnij formularz konsultacyjny

Pierwszą rzeczą, jaką zrobisz po przybyciu do salonu lub spa, jest wypełnienie formularza konsultacji klienta. A te mogą być bardzo szczegółowe!

Estetyk (terapeuta pielęgnujący skórę) nie tylko pozna najważniejsze informacje o twojej skórze, ale także zapyta o twoje zdrowie i o wszelkie leki, których używasz – bez względu na to, czy przyjmowane miejscowo czy nie.

Te pytania nie powinny być uciążliwe. Niektóre zabiegi nie są zalecane, jeśli używasz pewnych leków lub masz szczególne problemy ze skórą lub zdrowiem.

Podczas gdy niektóre pytania mogą wydawać się niepotrzebne na pierwszy rzut oka, twój estetyk musi to wszystko wiedzieć, zanim stworzy bezpieczną i skuteczną metodą pielęgnacji twarzy. Odpowiadaj więc na pytania szczerze, jak to tylko możliwe.

Przygotowanie: Komfort w gabinecie zabiegowym

Po wypełnieniu formularza konsultacji klienta, estetyk poprowadzi Cię z powrotem do pokoju zabiegowego. Wyjdzie na chwilę, kiedy się przebierzesz.

W przypadku zabiegów na twarz, klatka piersiowa i okolice ramienia będą odkryte. Zdejmij koszulę, a panie, muszą zdjąć biustonosz. Nakrycie mieści się tuż pod twoimi ramionami, podobnie jak top z ramiaczkami lub bez.

Mężczyznom nie oferuje się fartuchów; zamiast tego po prostu zdejmują koszulę.

Można zostawić lub zdjąć spodnie, w zależności od tego, jak nam będzie wygodnie.

Po zmianie ubrań, połóż się na łóżku zabiegowym, przykryj się prześcieradłem i już możesz być gotowy na zabieg.

Głębokie oczyszczanie

Możesz zdecydować się na leczenie trądziku, kiedy zmyjemy dokładnie makijaż, ale nie jest to konieczne. Twój estetyk rozpocznie zabieg od usunięcia makijażu i gruntownego oczyszczenia.

Po pierwszym oczyszczeniu skóra zostanie ponownie oczyszczona, aby usunąć wszelkie ślady brudu, oleju i makijażu. Nie tylko twarz zostanie oczyszczona. Szyja, klatka piersiowa i ramiona zostaną również poddane głębokiemu oczyszczeniu.

Leczenie parowe

Większość ludzi uwielbia tę część zabiegu! Specjalna maszyna do gotowania na parze przygotowuje ciepłą parę i umieszcza ją nad twoją twarzą przez kilka minut.

Chociaż większość ludzi uważa, że ​​para ma „otworzyć” pory, tak nie jest w rzeczywistości. Pory nie otwierają się i nie zamykają jak drzwi.

To, co faktycznie robi para,to  zmiękcza pory, wraz z wszelkimi zatyczkami łojowymi, które mogą w nich być, aby łatwiej było je oczyścić.

Jeśli para stanie się zbyt ciepła dla ciebie, poinformuj o tym swojego estetyka. Przeniesie ją z powrotem o kilka centymetrów, abyś czuła się bardziej komfortowo.

Procedura złuszczania

Złuszczanie jest ważnym krokiem w każdym zabiegu, ale szczególnie w przypadku tych na twarz. Zabiegi złuszczające pomagają usunąć martwe komórki skóry i resztki, które mogą zatykać pory. Dodatkową korzyścią jest to, że pozostawiają skórę wyjątkowo miękką i gładką.

Istnieje wiele opcji złuszczających, od zwykłego peelingu do mikrodermabrazji po powierzchowne peelingi chemiczne. Peelingi kwasem salicylowym są powszechnie stosowane podczas zabiegów na twarz.

Rodzaj procedury złuszczania, której używa twój estetyk, zależy od Twojej skóry, a także od rodzaju leków przeciwtrądzikowych, z których obecnie korzystasz.

Jeśli używasz miejscowych retinoidów lub izotretynoiny, twój estetyk wykona niezwykle delikatne złuszczanie lub wcale. To dlatego, że te leki już bardzo złuszczają skórę.

Ekstrakcja skazy

Ekstrakcje po prostu mogą być najmniej ulubioną częścią codziennej rutyny twarzy trądziku, ale jednocześnie jest  jedną z najbardziej pomocnych.

Estetyk ręcznie oczyści zaskórniki i białe czopy. Zrobi to, delikatnie naciskając palcami lub za pomocą małego narzędzia zwanego ekstraktorem typu comedo.

Ekstrakcje mogą nie być super wygodne, ale nie powinny boleć. Jeśli czujesz ból, powiedz o tym, a wtedy dotyk będzie lżejszy.  Nie bój się dać o tym poinformować.

Zaletą ekstrakcji jest natychmiastowa poprawa.

Jeśli jednak masz dużo zaskórników, wiedz, że nie wszystkie mogą zostać wyodrębnione podczas jednej sesji. Estetycy nie mogą także wyleczyć zapalnych zmian, takich jak cysty. Tylko dermatolog może usunąć torbiel.

Nakładanie maski

Po zakończeniu ekstrakcji nakłada się maskę. Twój estetyk określi, który rodzaj maski będzie najbardziej korzystny dla twojej skóry. Maseczki siarki są często używane podczas zabiegów na twarz, ponieważ siarka może być pomocna w usuwaniu trądziku. W przypadku bardzo tłustej skóry można zamiast tego zastosować maskę z glinki absorbującą olej. Lub, jeśli twoja skóra jest trochę czerwona od zapalnych wyprysków lub ekstrakcji, kojąca maska może być najlepszym wyborem. Podczas nakładania maski, dobry estetyk wykona masaż karku i ramion lub rąk i ramion.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here