Zabiegi oczyszczające twarz

0
1215

Głęboko oczyszczanie twarzy  to zabieg złuszczający, który pomaga Twojej skórze uwolnić się od martwych komórek skóry i innych zanieczyszczeń. Dotyczy problemów takich jak drobne linie, odwodnienie i pęknięcia. Proces obejmuje oczyszczanie, parowanie, ekstrakcje, masaż twarzy i maseczki na twarz. Poprawia krążenie krwi w skórze, pomagając w naprawie uszkodzonych komórek skóry, tonizując, wzmacniając i napinając komórki skóry. Ten zabieg na twarz może być wykorzystany przez każdego, kto szuka czystszej i jarzącej się skóry. Produkty wykorzystywane w procesie zależą od rodzaju skóry i rezultatu, który chcesz osiągnąć. Podczas konsultacji estetyk najpierw przeanalizuje Twój typ skóry, aby zaprojektować najlepiej dopasowany głęboko oczyszczający program do twarzy. Liczba sesji będzie również określona zgodnie ze skórą i typem problemu. (Każdy pacjent jest wyjątkową osobą, a każda operacja ma unikalne aspekty, dlatego też nie ma  dwóch takich samych procedur ani zabiegów odmładzających, nie przyniosą też one dokładnie takich samych rezultatów.) Indywidualne wyniki różnią się w zależności od pacjenta

Dlaczego wybrać głębokie oczyszczanie twarzy?

Uwalnia martwe komórki skóry. Usuwa nadmiar oleju i zapewnia elastyczność skóry trądzikowej Odmładza skórę. Daje młodzieńczy wygląd i wygładza.

Przebieg zabiegu

Głęboko oczyszczający zabieg twarzy zaczyna się od peelingu  lub zastosowania łagodnego środka czyszczącego, zawierającego łagodny środek złuszczający twarz w celu usunięcia brudu i innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Po oczyszczeniu twarzy, estetyk rozpoczyna proces złuszczania. Nasza skóra otrzymuje parę, która pomaga w otwieraniu zatkanych porów. Po złuszczaniu i otwieraniu porów, rozpoczyna się proces ekstrakcji, który usuwa zaskórniki i białe czopy. Estetyk kończy proces, nakładając maskę na twarz. Są różne typy maseczek do twarzy i leczą oneokreślone problemy skórne. Twoja kosmetyczka dopasuje maskę w zależności od stanu skóry, po masażu. Maska powinna pozostać na twarzy przez 10 minut, a następnie jest usuwana za pomocą ciepłego ręcznika. Pod koniec zabiegu nakładany jest krem ​​nawilżający, który utrzymuje skórę nawilżoną. Twoja twarz będzie miała promienny wygląd już po pierwszej sesji. Aby uzyskać bardziej widoczne i trwałe wyniki, należy wybrać  leczenie co 6 – 8 tygodni. Zabieg jest prowadzony przez naszych wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

 

Osoby otrzymują maseczki z różnych powodów: podczas gdy niektórzy pacjenci chcą usunąć te okropne wągry, inni chcą pomocy w ponownym leczeniu. Są też tacy, którzy po prostu chcą się odprężyć i być rozpieszczani.

To są bardzo dobre powody.

Jest to zasadniczo wieloetapowy zabiegiem na skórę, który jest jednym z najlepszych sposobów jej pielęgnacji. Pozwala na oczyszczenie, złuszczenie i odżywienie skóry, promując przejrzystą, dobrze nawilżoną cerę i pomaga skórze wyglądać młodziej. Otrzymamy również porady dotyczące najlepszego sposobu dbania o skórę. Najlepiej działa, gdy jest częścią trwającego programu pielęgnacji skóry.

Najlepiej jest znaleźć doświadczonego, kompetentnego licencjonowanego kosmetologa, który ma specjalne przeszkolenie w zakresie pielęgnacji skóry i jest kompetentny, wymagający i pasjonuje się swoją pracą.  Maseczka jest drugim po zabiegu najbardziej popularnym zabiegiem spa.

Podstawowe kroki

Konsultacja

Zabieg powinien zacząć się od konsultacji. Możesz wypełnić formularz z pytaniami dotyczącymi twoich problemów ze skórą, diety, ilości wypijanej wody, leków, suplementów i produktów, z których obecnie korzystasz. Retin-A i inne leki mogą wpływać na twoją skórę i to jakie zabiegi zaleca estetyk. Częściej, estetyk po prostu zapyta o swoje obawy dotyczące skóry i o to, czy używasz Retin-A.

Przygotowania

Zwykle estetyk oferuje opaskę, która otacza twoje ciało i pod twoimi rękami, a następnie zapina się ją narzep. Opuszcza pokój, aby można było ją założyć  w prywatności. Niektórzy ludzie zdejmują wszystkie ubrania przed założeniem fartucha, niektórzy opuszczają spodnie, a niektórzy nawet zostawiają stanik i zakładają paski pod ramiona. W niektórych uzdrowiskach jesteśmy zaproszeni do zdjęcia części lub wszystkich ubrań i przejścia między pokojami. Estetyk poinformuje cię o protokole.

Oczyszczenie

Zwykle estetyk zaczyna  owinięcia włosów ręcznikiem lub opaską, aby zatrzymać produkty. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie, za pomocą wacików bawełnianych, chusteczek kosmetycznych lub gąbek. Większość profesjonalnych maseczków wykonuje podwójne oczyszczanie.

Analiza i oczyszczanie skóry

W zależności od tego, czy masz makijaż, estetyk może najpierw spojrzeć na twoją skórę pod jasną lampą, albo zakryje oczy i spojrzy na twoją skórę przez jasno oświetloną lampę powiększającą. Określa ona podstawowy typ skóry (suchy, tłusty, mieszany, wrażliwy lub normalny) oraz stan skóry (trądzik, zaskórniki, białe czopy, starzenie się, uszkodzenie przez słońce, odwodnienie itp.). Następnie estetyk wybiera odpowiednie produkty i zabiegi i konsultuje się z Tobą w sprawie tego, co widzi i rekomenduje.

Para

Stosuje się maszynę, która kieruje cienką warstwę gorącej pary do twarzy. Jest to relaksujące i pomaga zmiękczyć wszelkie zaskórniki i białe czopy. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, estetyk może nie używać pary.

Łuszczenie się

Złuszczanie skóry wykorzystuje substancje mechaniczne lub chemiczne. Mechaniczne środki złuszczające mają ziarnistą strukturę, które ścierają powierzchnię martwych komórek skóry. Ten rodzaj złuszczania zwykle występuje podczas pary. Złuszczanie chemiczne wykorzystuje enzymy i kwasy do poluzowania wiązania między komórkami skóry. Podczas parowania można przeprowadzić delikatną obróbkę enzymatyczną. Silniejsze łuseczki chemiczne, które różnią się intensywnością, mogą być samodzielnym zabiegiem lub częścią twarzy. Zazwyczaj nie jest to „aktualizacja” i odbywa się w serii.

Ekstrakcje

Jest to usunięcie zaskórników lub białych czopów, jeśli tego chcesz i potrzebujesz. Ludzie mają różną tolerancję bólu na ekstrakcje. Mogą być niewygodne, zwłaszcza na cienkiej lub rumianej skórze. Ekstrakcje mogą powodować popękane naczynia włosowate i przebarwienia, jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo.

Masaż twarzy za pomocą klasycznych ruchów, pozwala rozluźnić i stymulować skórę i mięśnie twarzy.

Maska na twarz

Maska jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry (suchej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, dojrzałej) i stanu. Podczas zabiegu kosmetyczka powinna pozostawać w pokoju i wykonywać masaż głowy lub  inne czynności. Jeśli opuści pokój, abyś mógł się zrelaksować, nie wracaj na kolejny zabieg.

Ostateczna aplikacja

Stosuje się toner, serum, kremu nawilżający i kremu przeciwsłoneczny, jeśli jest to dzień.

Porady dotyczące pielęgnacji skóry w domu

Estetyk powie ci, jak możesz lepiej dbać o skórę i polecać produkty. Niektórzy czują się niekomfortowo w tym momencie, ponieważ wiąże się to z zaleceniami produktu, ale jest to część pracy estetyka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here