Zabiegi odmładzające twarz

0
1186

Pożegnaj się z uszkodzeniami słonecznymi, trądzikiem różowatym, przebarwieniami i innymi problemami skórnymi. Dzięki innowacyjnemu zabiegowi Intense Pulsed Light (IPL ™) delikatne odmłodzenie skóry jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Fotoodmładzanie IPL ™ to najnowsza nowoczesny zabieg dermatologiczny, dzięki któremu pacjenci mogą przekształcić czerwoną, plamistą skórę w promienną cerę. Jeśli cierpisz na którykolwiek z tych problemów, leczenie tym zabiegiem może być innowacyjnym podejściem dermatologicznym, którego szukałeś.

Co to jest IPL ™?

To 30-minutowa procedura, w której intensywne impulsy światła są wykorzystywane do penetracji w głąb skóry. Fotoodmładzanie IPL ™ powoduje następnie zwężenie kolagenu i naczyń krwionośnych poniżej naskórka, zmniejszając zaczerwienienie i linie, spowodowane wiekiem. Zabieg obejmuje jedynie minimalny dyskomfort, a zaczerwienienia i obrzęki, które czasami pojawiają się po leczeniu, szybko zanikają. Większość zalet pojawia się stopniowo w kolejnych tygodniach po leczeniu. Aby jeszcze bardziej poprawić efekty kosmetyczne, pacjenci mogą również wybrać FotoFacial RF ™, procedurę, która skutecznie łączy fale radiowe z falami świetlnymi, aby osiągnąć doskonałe rezultaty.

Idealni kandydaci

Osoby, które mają poplamioną, uszkodzoną słońcem lub przebarwioną skórę lub  dotkniętą dużymi porami, piegami lub zmarszczkami, mogą czerpać korzyści z tego zabiegu. Procedura jest szybka i nie wymaga przestojów, co czyni ją wygodną opcją dla osób o napiętych harmonogramach. Osoby z ciemną lub głęboko opaloną skórą czasami doświadczają powikłań po tym leczeniu. Dlatego powinni być ostrożni. Pacjenci powinni omówić takie problemy z przeszkolonym dermatologiem przed rozpoczęciem leczenia.

Osoby z białą, nie opaloną skórą, która wciąż jest nieco elastyczna, są najlepszymi kandydatami do fotoodmładzania IPL. Ważne jest również to, aby pacjenci mieli realistyczne podejście do tego, co może zrobić ta procedura. Zabieg, wykonany na właściwej osobie, skutecznie poprawia strukturę skóry, eliminując przebarwienia, zmniejszając wielkość porów i minimalizując zmarszczki i drobne linie. Jeśli mamy trądzik różowaty, stan, który powoduje zaczerwienienie twarzy, możemy również skorzystać z fotoodmładzania IPL. W przypadku poważniejszych problemów – na przykład ciężkich rysów twarzy i poważnych blizn potrądzikowych – pacjenci mogą rozważyć bardziej agresywne leczenie, takie jak lifting twarzy lub lifting brwi.

Kto nie jest dobrym kandydatem do intensywnego leczenia światłem pulsującym?

Osoby z opaloną lub naturalnie ciemną skórą czasami doświadczają zmian w pigmentacji skóry po zabiegu fotoodmładzania. Afroamerykanie i ludzie pochodzenia greckiego i włoskiego, na przykład, mogą przedyskutować ewentualne skutki uboczne u dermatologa, zanim zdecydują się na tę procedurę. Ponadto osoby przyjmujące lek Accutane® nie powinny mieć tego zabiegu przez co najmniej sześć miesięcy po zaprzestaniu stosowania leku. Kobiety w ciąży powinny także odłożyć leczenie do momentu porodu.

Fotoodmładzanie IPL a PDT (Terapia fotodynamiczna)

Fotoodmładzanie może być skutecznym sposobem na wyeliminowanie wielu problemów kosmetycznych, w tym umiarkowanych blizn potrądzikowych i trądziku różowatego. Gdy jednak takie czynniki są szczególnie poważne, lepszym rozwiązaniem może być terapia fotodynamiczna (PDT). Chociaż procedura ta jest nieco bardziej inwazyjna niż fotoodmładzanie, często zapewnia lepszą kurację w przypadku wyraźnego zaczerwienienia twarzy, jak również głębszych blizn spowodowanych trądzikiem. Podobnie jak fotoodmładzanie IPL, PDT zachęca również do produkcji nowego kolagenu, redukując drobne linie i poprawiając koloryt skóry. Rozmowa z kosmetycznym dermatologiem jest najlepszym sposobem na ustalenie, czy PDT jest właśnie dla Ciebie.

Fotoodmładzanie IPL a zabiegi laserowe

Fotoodmładzanie to skuteczny sposób na zminimalizowanie wpływu estetycznego powiększonych porów, lekkich zmarszczek i umiarkowanych uszkodzeń słonecznych. Ponieważ jest to metoda nieinwazyjna, pozwala lekarzom na szybkie i wygodne wykonywanie zabiegów kosmetycznych, przy niewielkim ryzyku lub dyskomforcie. Z drugiej strony, laserowa pielęgnacja skóry jest używana do radzenia sobie z poważniejszymi problemami skórnymi, takimi jak głębokie zmarszczki, poważne uszkodzenia słoneczne i poważne blizny po trądziku. Oceniając zalety fotoodmładzania IPL w porównaniu z laserowym odmłodzeniem skóry, istnieje kilka różnic, o których pacjenci powinni wiedzieć.

Przede wszystkim, IPL jest nieablacyjny, co oznacza, że ​​żadna warstwa skóry nie jest usuwana podczas zabiegu. Z kolei w laseroterapii,  lekarze leczą zmarszczki, przebarwienia skóry i inne niedoskonałości poprzez usuwanie wyjątkowo cienkich warstw skóry za pomocą lasera. Ponieważ zabieg rewitalizacji skóry laserem jest bardziej inwazyjny, wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji, natomiast w przypadku fotoodmładzania, nie jest potrzebny czas regeneracji. Laseroterapia wiąże się również z większym ryzykiem powikłań. Dla wielu osób, często imponujące wyniki kompensują wszelkie negatywne czynniki związane z procedurą. Jeśli nie mamy pewności, któy zabieg byłby bardziej skuteczny dla Ciebie, rozmowa z dermatologiem może pomóc.

Podczas zabiegu fotoodmładzania IPL ™ stosowane są fale świetlne o wysokiej energii, które zmniejszają lub eliminują wiele typowych skutków starzenia, w tym zmarszczek na twarzy i przebarwień skóry. Światło IPL ™ zachęca również do produkcji kolagenu, naturalnego białka, które wypełnia zmarszczki, czyniąc skórę gładką i elastyczną. Przy każdym zabiegu, wyniki fotoodmładzania IPL ™ stają się bardziej wyraźne. Pięć pełnych sesji IPL ™  w odstępie trzech tygodni jest zwykle wymagane dla uzyskania optymalnych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here