Liposukcja ultradźwiękowa – opinie

0
1617

Liposukcja ultradźwiękowa jest rodzajem procedury utraty tłuszczu, która powoduje upłynnienie komórek tłuszczowych przed ich usunięciem. Odbywa się to za pomocą ultradźwięków połączonych z falami ultradźwiękowymi w celu celowania w komórki tłuszczowe. Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego jest również znany jako liposukcja wspomagana ultradźwiękami (UAL).

Liposukcja jest najczęstszym rodzajem zabiegu estetycznego wykonywanego w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy celem jest pozbycie się tłuszczu i wyrzeźbione ciało, liposukcja nie jest przeznaczona do utraty wagi. Zamiast tego procedura może usunąć mniejsze obszary złogów tłuszczu, które są trudne do osiągnięcia dzięki diecie i ćwiczeniom.

Jakie są korzyści?

Jest czasem stosowana zamiast liposukcji z odsysaniem (SAL). Chociaż SAL jest najstarszą i najbardziej wypróbowaną wersją tej operacji, ma pewne ograniczenia, które liposukcja ultradźwiękowa stara się wypełnić. Ma dodatkowe zalety:

bardziej precyzyjne usuwanie tłuszczu

pozbywanie się upartego włóknistego tłuszczu lub „tłustych zwojów”

zwiększenie skurczu skóry

zachowanie otaczających nerwów

Może również zmniejszyć zmęczenie chirurga, ponieważ upłynnia on tłuszcz przed jego wyssaniem. Może to zapewnić lepsze wyniki dla osób przechodzących procedurę.

Jakie są zagrożenia?

Podczas gdy UAL jest bardziej precyzyjną formą liposukcji, istnieje kilka wad tej kosmetycznej procedury. Po pierwsze, istnieje większe ryzyko blizn w porównaniu do innyh liposukcji. Możliwe są również utrata skóry, otarcia brzuszne i uszkodzenia nerwów. Istnieje również ryzyko infekcji – podobnie jak w przypadku każdego rodzaju operacji.

Inną możliwością jest rozwój seromasów. Są to wypełnione płynem kieszenie, które mogą się rozwinąć tam, gdzie ma miejsce liposukcja. Są wynikiem połączenia starej plazmy krwi i martwych komórek wychodzących z lipoplastyki.

Stwierdzono również inne efekty uboczne. Zgłoszono następujące skutki:

przypadki seromasów

doniesienia o niedociśnieniu (niskie ciśnienie krwi)

przypadki kontaktowego zapalenia skóry (wysypka wypryskowa)

Krwotok

Nie zalecana jest liposukcja osobom z następującymi problemami:

osłabiony układ odpornościowy

choroba wieńcowa

cukrzyca

zmniejszony przepływ krwi

Czego oczekiwać?

Twój chirurg przekaże ci instrukcje przed zabiegiem. Na tym spotkaniu, upewnij się, że mówisz o wszystkich suplementach i lekach, które bierzesz. Prawdopodobnie poprosi cię o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew – w tym ibuprofenu (Advil) – kilka dni przed operacją.

Może być stosowany w następujących obszarach ciała:

brzuch

plecy

piersi

pośladki

nogi

ramiona

Większość zabiegów odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Możesz spodziewać się operacji w gabinecie lekarskim i wrócić do domu tego samego dnia. Jeśli Twój chirurg zajmuje duży obszar, może zamiast tego przeprowadzić procedurę w szpitalu.

W zależności od zasięgu, chirurg użyje znieczulenia miejscowego w celu znieczulenia okolicy. Po rozpoczęciu znieczulenia twój chirurg włoży pręt do skóry, która zapewni energię ultradźwiękową. To niszczy mury komórek tłuszczowych i skrapla je. Po procesie upłynniania tłuszcz usuwa się za pomocą narzędzia ssącego zwanego kaniulą.

Oś czasu odzyskiwania sił i kiedy zobaczysz wyniki

Regeneracja jest stosunkowo krótka w porównaniu do osi czasu wyników. Ponieważ jest to zwykle zabieg ambulatoryjny, możesz natychmiast wrócić do domu, jeśli nie masz żadnych skutków ubocznych. Być może będziesz musiał poświęcić kilka dni na odpoczynek lub pracę.

Lekarz może zalecić umiarkowane ćwiczenia, takie jak chodzenie, w ciągu kilku dni od zabiegu. Pomaga to utrzymać przepływ krwi, więc nie rozwijają się skrzepy krwi. Jeśli masz obrzęk, możesz nosić ubranie kompresyjne.

Ważne jest, aby pamiętać, że UAL nie pozbędzie się cellulitu. Jeśli to jest twój cel, możesz rozważyć inne procedury.

Ma  najszybszy czas regeneracji w porównaniu z innymi rodzajami liposukcji. Obrzęk i inne łagodne objawy uboczne zwykle ustępują po kilku tygodniach.

Czego możesz oczekiwać?

Liposukcja jest uważana za zabieg kosmetyczny. W związku z tym mało prawdopodobne jest, aby ubezpieczenie medyczne obejmowało ten rodzaj operacji.

Możesz rozważyć rozmowę z lekarzem na temat planu płatności. Koszty mogą się różnić w zależności od leczonego obszaru, a także od tego, czy wymagasz hospitalizacji.

Czy to jest skuteczne?

Z medycznego punktu widzenia jest uważana za skuteczny sposób leczenia niechcianego tłuszczu. Satysfakcja została ustalona przez ogólną utratę tłuszczu i utrzymanie utraty wagi.

Potencjalni kandydaci powinni mieć  „normalną” wagę przed tą procedurą. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dodatkowo pomaga  zapewnić zdrowe nawyki zdrowego stylu życia przed i po operacji.

Ma wysoki poziom bezpieczeństwa i sukcesu, jednak możemy nie być najlepszym kandydatem do tej procedury. Porozmawiajmy ze swoim lekarzem o wszystkich dostępnych opcjach utraty tłuszczu i czy zabieg kosmetyczny jest dobrym pomysłem.

Pomimo niektórych zagrożeń, jest preferowaną metodą chirurgicznego usuwania tłuszczu przez chirurgów plastycznych. Jest bardziej skuteczny i mniej ryzykowny w porównaniu z innymi rodzajami liposukcji.

Wreszcie, jeśli rozważamy ten rodzaj liposukcji, ważne jest, aby wybrać chirurga z doświadczeniem w tego rodzaju liposukcji. Zmniejsza to ryzyko obrażeń i skutków ubocznych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here