Mikrodermabrazja skóry głowy

0
1499

Mikrodermabrazja brzmi mało boleśnie, ale jest to jeden z najdelikatniejszych, najszybszych i nieinwazyjnych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Czym dokładnie jest mikrodermabrazja?

Jest to niechirurgiczna technika zmiany powierzchni skóry wykonywana w serii od około 6 do 10 zabiegów. Mechanicznie złuszcza zewnętrzną warstwę martwych komórek naskórka (stratum corneum) i odkurza je, pozostawiając skórę bardziej miękką i gładką – a jeśli jest dobrze wykonana, wygląda młodziej i bardziej dynamicznie.

Sposób, w jaki  działa, polega na tym, że po usunięciu warstwy rogowej naskórka, ciało ma drobne zgrubienie, interpretując je jako uraz. Szybko zastępuje utracone komórki skóry nowymi, zdrowymi.

Maszyny i kryształy do mikrodermabrazji

Maszyny do mikrodermabrazji są raczej drogimi przyrządami, które wykorzystują kryształy lub diamenty do ścierania skóry.

Maszyny kryształowe składają się ze sprężarki, która zasysa powietrze przez ręczną rurkę ze stali nierdzewnej lub szklaną. Kiedy różdżka dotyka skóry, powstaje próżnia.

Najczęściej stosowanymi kryształami są kryształy tlenku glinu, znane również jako korund. Są na drugim miejscu po diamentach pod względem twardości, ale są o wiele tańsze.

Niektóre badania sugerują, że może istnieć zagrożenie dla zdrowia związane z maszynami do mikrodermabrazji na bazie tlenku glinu, istnieją obawy, że małe cząsteczki mogą dostać się do płuc, jeśli są wdychane, lub drapią oczy (większość klinik mikrodermabrazji stosuje teraz ochronę oczu z tego powodu).

Inne kryształy stosowane w mikrodermabrazji to chlorek sodu, wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) i tlenek magnezu.

Inne powszechnie używane maszyny używają rączki zakończonej diamentem, która mechanicznie przeciera skórę i system ssący, aby odkurzać eksfoliowane cząstki.

Podstawowe informacje o mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjna, a czas regeneracji wynosi zaledwie jeden lub dwa dni.

Co najważniejsze, możesz ją zrobić w czasie przerwy obiadowej i wrócić do pracy i wyglądać wygląda całkiem nieźle, jak na  kogoś, kto właśnie odkurzył komórki skóry twarzy (weź swój podkład, bo skóra może być trochę różowa).

Podstawowe fakty o mikrodermabrazji

Została po raz pierwszy opracowany we Włoszech w 1985 roku.

Na rynku dostępnych jest ponad 100 maszyn do mikrodermabrazji, ale wszystkie mają ten sam podstawowy cel – złuszczają i wysysają martwe komórki skóry!

Wykazano, że procedura zmniejsza drobne linie, zmarszczki, płytkie blizny po trądziku, choć wyniki przed i po niej mogą się różnić w zależności od osoby.

Ci, którzy cierpią z powodu powiększonych porów, z przyjemnością widzą, że mikrodermabrazja może pomóc zminimalizować pory i jest świetna do ich usunięcia.

Zabieg może zmniejszyć wygląd powierzchownych przebarwień, plam starczych i innych powierzchniowych uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce.

Usunięcie martwego naskórka za pomocą tej procedury może pomóc w penetracji produktów do pielęgnacji skóry nawet o 50%, a dzięki bardziej równomiernej powierzchni do pracy, pozwala na bardziej gładki makijaż.

W 2009 r. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych zgłosiło, że w samych Stanach Zjednoczonych przeprowadzono 910 168 zabiegów mikrodermabrazji (176 541 tych mężczyzn). To oczywiście wielki biznes, i to nie tylko w Stanach.

Wiele osób wybiera mikrodermabrazję na peelingi chemiczne i leczenie laserem, ponieważ jest to ogólnie bezpieczniejsza i bardziej opłacalna opcja.

Zabieg może być nieco niewygodny, ale nie powinien boleć (choć skóra może czuć się nieco wrażliwa).

Jedną z zalet mikrodermabrazji jest to, że stymuluje ona przepływ krwi, co zwiększa odżywianie dostarczane do komórek skóry. Poprawia to produkcję komórek, co zwiększa elastyczność i teksturę skóry.

Mikrodermabrazja tymczasowo usuwa wilgoć, dlatego zawsze należy stosować bogaty krem ​​nawilżający.

Najlepsze wyniki zwykle obserwuje się u osób we wczesnym stadium starzenia, w wieku od 35 do 50 lat.

Nie jest zalecana, jeśli masz schorzenia skóry takie jak trądzik różowaty, egzema, zapalenie skóry, aktywna opalenizna, opryszczka, toczeń, otwarte rany, łuszczyca, kruche naczynia włosowate lub rozległy trądzik. Najpierw zasięgnij porady medycznej.

Podczas gdy domowe zestawy dermabrazji są dostępne, działają bardziej jak peeling i mogą być dość ostre. Strzeż się!

Zazwyczaj zaleca się serię 6-10 zabiegów w celu uzyskania optymalnych rezultatów, z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, aby skóra mogła się zregenerować.

Cała procedura zwykle zajmuje około 30 minut dla twarzy, dłużej, jeśli chcesz, aby twoja szyja i inne części ciała, takie jak ręce i stopy, zostały wyleczone.

Skóra będzie później bardziej wrażliwa na światło słoneczne, więc nie przebywaj w słońcu i używaj dobrego kremu przeciwsłonecznego.

Twój kosmetolog powinien kontaktować się z Tobą w sprawie twojego poziomu komfortu podczas leczenia. Nie bój się mówić, jeśli czujesz, że twoja twarz boli lub piecze.

Jeśli kosmetolog stosuje nieumiejętną technikę, może prowadzić do otarć i krwawień z naskórka, co oznacza, że ​​leczenie zostało wykonane zbyt agresywnie.

Zawsze udawaj się do wykwalifikowanej kosmetyczki na mikrodermabrazję i pytaj ją o szkolenie, ponieważ uzyskane wyniki będą w dużej mierze zależały od jej doświadczenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here