Powiększanie ust metody

0
1460

W technikach powiększania ust stosuje się lokalny środek znieczulający lub zastrzyki blokujące nerwy w celu złagodzenia dyskomfortu. Przedoperacyjne obrazowanie cyfrowe i modyfikacja zdjęć przed operacją pomaga w zapewnieniu bardzo kontrolowanych i przewidywalnych wyników. Korekcja ust jest bardzo szybką procedurą i zajmuje bardzo mało czasu.

Wypełniacze

Są to materiały biokompatybilne, zwane są wstrzykiwanymi wypełniaczami skórnymi. Żel w tych wypełniaczach podtrzymuje i kształtuje tkanki warg. Jest wstrzykiwany za pomocą cienkich igieł, które są bardzo cienkie, co sprawia, że ​​zabieg jest praktycznie bezbolesny. Kwas hialuronowy i autologen to dwa rodzaje najczęściej stosowanych wypełniaczy, które są pobierane z ciała pacjenta. Kolagen można również stosować po alergii testowej.

Transfer tłuszczu

Tę procedurę wykonuje się przez pobranie autologicznego tłuszczu z innych obszarów ciała poprzez liposukcję lub wycięcie i wstrzyknięcie go do ust. Operacja wymaga nacięć w kąciku ust, które później można uszczelnić cienkimi szwami wchłanialnymi.

Implanty

Wykorzystują naturalne lub syntetyczne materiały, aby zapewnić pulchność ustom. W kącikach ust powstają niewielkie nacięcia, w których zebrany i ukształtowany materiał jest przewleczony przez tunel. Masowanie przeszczepu pomaga w lepszym umiejscowieniu poprzez wygładzenie materiału.

Przeszczepy tłuszczowe

Po przedoperacyjnej ocenie anatomii warg górnej lub dolnej można przesuwać do przodu poprzez trwałe nacięcia, umieszczane w jamie ustnej. Przeszczepy tłuszczowe z głębszych warstw skóry zbiera się i umieszcza pod błoną śluzową. Robi się to z najwyższą starannością, aby uniknąć zranienia łuku warg.

Możliwe jest też powiększanie ust przez nacięcia są wykonywane w odpowiednich miejscach. Pasek skóry jest usuwany z zewnątrz granicy, a kolorowy cynober jest wciągany w wargi , aby go powiększyć.

Podciąganie ust

Ta procedura wymaga oznaczania przedoperacyjnego, aby dopasować ją do potrzeb pacjenta. Najlepiej wykonywać go na luźnej skórze lub ustach, gdy jesteśmy pochyleni. Nacięcia wykonuje się pod nosem, aby skrócić skórę i wciągnąć cynober na miejsce. Szwy są umieszczane, aby uszczelnić ranę i usunąć po 4-5 dniach.

Nacięcia wykonane podczas różnych zabiegów leczą się niepostrzeżenie i szybko.

Ważne rzeczy, które trzeba wiedzieć o powiększeniu ust

Zabieg może powodować krwawienie w miejscu wstrzyknięcia, obrzęk lub zasinienie wargi, swędzenie i zaczerwienienie wokół warg i bliznowacenie, trwające do 1 tygodnia lub 10 dni.

Pacjenci powinni być dokładnie zaznajomieni z różnicą w różnych procedurach, ponieważ niektóre zabiegi wymagają operacji i liposukcji, podczas gdy inne nie.

Po zabiegu nie należy stosować silnego nacisku na leczony obszar, a po zabiegu należy również unikać innych produktów do ust lub szminek.

Pacjent powinien przerwać przyjmowanie leków rozrzedzających krew i leków ziołowych lub zapalnych, na 1 tydzień przed rozpoczęciem leczenia i poinformować lekarza o historii zakażenia, alergii i leków.

Pacjenci będą mogli powrócić do normalnej rutynowej pracy w ciągu tygodnia po operacji, jednak powinni być na diecie, składającej się z miękkich pokarmów.

Okłady z lodem powinny być szeroko stosowane w celu kontrolowania obrzęku podczas pierwszych 24 godzin leczenia. Pacjent powinien unikać bezpośrednich promieni słonecznych.

Powinni ograniczać śmiech, rozmowę lub uśmiechanie się przez 5-7 dni po operacji.

Jamę ustną należy płukać 4-6 razy dziennie, zgodnie z procedurą, należy stosować roztwór soli lub roztwór przeciwbakteryjny.

Trwałe drętwienie wokół miejsca leczenia jest częstym efektem ubocznym wzmocnienia warg. Efekt ten zwykle ustępuje w ciągu 3-4 tygodni.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększania ust

Dlaczego najczęściej stosuje się wypełniacze hialuronowe?

Oprócz powszechnej dostępności, kwasy hialuronowe mogą z łatwością rozpuszczać wszelkie grudki powstające w wyniku ruchu warg, utrzymując w ten sposób stabilną strukturę. Również ilość wstrzykiwanej substancji można łatwo kontrolować i jest mało prawdopodobne, aby spowodowała reakcję alergiczną.

Jak długo trwa efekt zabiegu powiększania ust?

Zależy to od podjętej procedury, jednak wyniki są rozsądnie długotrwałe. Ale nie na stałe. Pacjenci zwykle muszą ponownie wstrzykiwać wypełniacze po upływie 6 miesięcy. Implanty i przeszczepy warg są względnie trwałe.

Jakie są niektóre z działań niepożądanych lub zagrożeń związanych z tym leczeniem?

Niektóre skutki uboczne związane z tą procedurą to asymetria warg, grudki i nierówności, infekcja naczyń krwionośnych i usztywnienie wargi.

Jaki jest dobry kandydat do tej procedury?

Pacjenci nie powinni mieć infekcji, takich jak opryszczka, toczeń, cukrzyca lub problemy z krzepnięciem krwi. Pacjent powinien być niepalący, a także być w dobrym zdrowiu.

Co to jest Juvéderm VOLBELLA i Belotero Intense

Juvéderm VOLBELLA to miękki produkt przeznaczony do subtelnego wzmocnienia warg. Zawiera on krótki i długi łańcuch kwasu hialuronowego, aby poprawić sieciowanie bez zwiększania sztywności. To sprawia, że jest to dobry wybór dla pacjentów, którzy szukają subtelnego wyglądu z delikatniejszym odczuciem. Producent twierdzi, że wyniki trwają 12 miesięcy. Belotero Intense to grubszy, ale elastyczny produkt, który można jeszcze wstrzyknąć za pomocą igły o małej średnicy. Tego produktu można używać u pacjentów wymagających „pełniejszych”, bardziej zmysłowych warg. Producent twierdzi, że wyniki trwają od sześciu do dziewięciu miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here