Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja

0
1438

Złuszczanie zarówno w domu, jak i w spa, jest niezbędne do usuwania zatkanych porów, blednięcia blizn potrądzikowych, pobudzenia wymiany komórek i odsłania młodzieńczy, świeży blask. Złuszczanie pomaga również w penetracji produktu, oprócz wygładzania tekstury skóry. Jednak coraz więcej istnieje badań wykazujących, że stan zapalny jest podstawową przyczyną starzenia się, teraz jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby upewnić się, że nie idziesz zbyt agresywnie z żadnym z zabiegów złuszczających – zarówno w spa, jak i w domu. Jeśli chodzi o eksfoliację w spa, masz wiele różnych opcji. Dwa z bardziej popularnych profesjonalnych zabiegów  to mikrodermabrazja i ultradźwiękowe złuszczanie.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja usuwa martwe komórki naskórka, aby wyrównać koloryt skóry, jednocześnie pobudzając krążenie i nadając skórze gładki, młodzieńczy wygląd. Wprowadzony po raz pierwszy w latach 90. zabieg ten jest najlepszy dla grubszej skóry i nie jest idealny dla skóry wrażliwej (na pewno nie dla osób z trądzikiem różowatym). Problem z samą obróbką polega na tym, że zastosowana metoda ssania / próżni może ciągnąć i szarpać skórę, powodując zaczerwienienie, rozszerzanie, a czasem nawet łamanie naczyń włosowatych. Wiele osób  o cienkiej, wrażliwej skórze, które otrzymywały regularne zabiegi mikrodermabrazji, mają teraz znaczne uszkodzenia naczyń włosowatych i muszą wybrać zabiegi laserowe w celu naprawy skóry. Mikrodermabrazja w salonach pielęgnacji skóry i dla właściwego typu skóry (szczególnie ciemniejszej, grubszej) dała wspaniałe rezultaty.

Peeling kawitacyjny

W przypadku zabiegów odpowiednich dla wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej, ultradźwiękowe złuszczanie jest wspaniałym leczeniem. Roztwór wodny jest nakładany na skórę w celu poluzowania powierzchni martwych komórek skóry, a sterowana szpachelka aktywowana jest ultradźwiękowymi falami dźwiękowymi (28 000 wibracji na sekundę) unosi suche komórki skóry z powierzchni skóry. W ten sposób roztwór wodny jest również wlewany głęboko w skórę, aby „nowe” komórki skóry mogły się uwodnić. Ostateczne wyniki są lepsze, bezpieczniejsze dla skóry i trwalsze.

Wcześniej mogą być wykonane lekkie peelingi i zabiegi enzymatyczne, aby rozpocząć proces złuszczania, wtedy narzędzie ultradźwiękowe, złuszcza się głębiej w skórę, aby uzyskać lepsze rezultaty. Może być również używane do usuwania zatkanych porów. Kiedy ostrze jest ustawione pod kątem i używane w szczelinach, takich jak w brodzie lub bokach nosa, można usunąć brud, stary olej, a nawet zaskórniki. Twoja skóra pozostaje miękka, świeża, czysta i promienna.

Niektórzy wolą stosować ultradźwiękową eksfoliację nie tylko dlatego, że może być stosowana dla wszystkich typów skóry, ale także dlatego, że nie spowoduje ona potencjalnego uszkodzenia skóry (i jest bezbolesna!). Aby uzyskać szybki sposób na zgrubienie skóry i ożywienie tego młodzieńczego blasku bez powodowania podrażnień, ultradźwiękowa eksfoliacja jest naprawdę idealna.

Mikrodermabrazja stała się niezmiernie popularna w latach 90. i jest skutecznym środkiem profesjonalnej eksfoliacji, w rzeczywistości nadaje się tylko do grubszych typów skóry.

Może powodować podrażnienie, przerzedzoną skórę, popękane naczynia włosowate i przebarwienia, jeśli zostaną popełnione błędy, aby pozbyć się starzenia i problemów ze skórą. Ze względu na ogromną popularność został wprowadzony na rynek jako leczenie mikrobiologiczne dla wszystkiego, od pigmentacji do trądziku. Przeprowadzanych jest coraz więcej badań, które potwierdzają, że nadmierne złuszczanie i podrażnienie może faktycznie przyspieszyć starzenie się skóry.

Zamiast tego  bardziej skuteczną i  bardziej trwałą alternatywę jest peeling kawitacyjny. Złuszczanie ultradźwiękowe jest prostym, bezbolesnym i bezpiecznym sposobem na skuteczne oczyszczanie i złuszczanie WSZYSTKICH typów skóry. Nie ma ryzyka przestojów, podrażnień i uszkodzeń, a pozostawiają one klientów z piękną, świecącą skórą.

Jak działa eksfoliacja ultradźwiękowa?

Po dokładnym oczyszczeniu, analizie skóry i eksfoliacji enzymu na powierzchnię skóry naniesiona jest cienka warstwa tonera. Łopatka delikatnie przesuwa się po skórze, a wibracje ultradźwiękowe (28 000 drgań na sekundę) powodują przemieszczanie się zanieczyszczeń,  wpływają na zaskórniki i ponownie uwrażliwiają skórę. Faza eksfoliacji usuwa 20% do 50% „warstwy rogowej naskórka” – zewnętrznej warstwy skóry. Wibracje ultradźwiękowe obracają cząsteczki wody z dużą częstotliwością powodując kawitację – krótką zmianę fazy w cząsteczce wody. Kawitacja delikatnie usuwa martwe komórki skóry i oczyszcza mieszki bez podrażnień i stanów zapalnych, które są czasami związane z metodami mechanicznymi.

To proste, ale skuteczne narzędzie ma tę dodatkową zaletę, że jest w stanie wlać głęboko skoncentrowane serum do skóry. Zwykle duże cząsteczki nie mogą przeniknąć przez skórę, aby zapewnić głębokie leczenie, którego skóra często potrzebuje. Ultradźwięki umożliwiają tę penetrację – w procesie zwanym „sonoforezą”. Poprawia to odżywienie skóry, regenerację komórek, zatrzymywanie wilgoci i gojenie się ran, pozostawiając skórę wyleczoną od wewnątrz. Szpachelki ultradźwiękowe mogą tchnąć nowe życie w starzejącą się zmęczoną skórę, zachęcając do syntezy kolagenu i stymulując przepływ krwi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here