Powiększanie ust – przed i po

0
1447

Czy przeszkadzają ci drobne linie i zmarszczki wokół twoich ust? Chcesz wygładzić takie zmarszczki, aby poprawić wygląd swoich ust. Niezadowolenie z rozmiaru warg lub kształtu, które utrudnia równowagę twarzy, jest również coraz większym problemem. Asymetria lub nierówności w wargach mogą również powodować problemy z powodu nierównowagi mięśni, która sprawia, że ​​nasza lewa i prawa strona twarzy działa inaczej.

Powiększanie ust może sprawić, że usta będą pełniejsze i utrwalą asymetrię między górną a dolną wargą.

Co to jest powiększanie ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem kosmetycznym, wykonywanym w celu powiększenia lub zmiany kształtu ust, bez urazów i wad wrodzonych. Nasze usta odgrywają bardzo ważną rolę estetyczną, ponieważ są centralnym punktem naszej twarzy. Zabieg ten jest poszukiwany przez osoby,, które nie mają ładnego uśmiechu albo kształt ich warg / ust jest nierówny lub ich usta znikają, gdy się uśmiechają.

Starzejący się ludzie również poszukują tej procedury, aby wyrównać ich coraz cieńsze usta.

Ponadto zabieg pomaga w wygładzaniu cienkich linii i zmarszczek wokół ust. Zabieg ten powoduje pełniejsze, bardziej napięte usta, pod względem objętości i struktury i poprawia wymiarową relację nosa i zębów z wargami.

Powiększanie ust może odbywać się za pomocą różnych technik, w oparciu o łatwość użycia, dostępność i akceptację. Wypełniacze iniekcyjne, implanty, postęp chirurgiczny, rolki i lifting  to różne stosowane techniki. Górne wargi są częściej operowane niż dolne wargi.

Kim są idealni kandydaci do korekcji ust?

Większość pacjentów, którzy mają realne oczekiwania co do powiększenia ust mają szansę na przeprowadzenie zabiegu. Do idealnych kandydatów możemy zaliczyć:

  • Pacjenci, którzy czują, że ich usta są zbyt cienkie, a uśmiechanie się powoduje odsłonięcie dziąseł,
  • Pacjenci, którzy widzą, że ich usta są coraz mniej pełne, w zwiazku  z wiekiem.
  • Pacjenci  o nierównych ustach.
  • Pacjenci, którzy chcą pełniejszych ust, aby zwiększyć morale i zwiększyć ich pewność siebie.

Jakie są różne rodzaje pomadki?

Szeroko podzielone na dwie podstawowe kategorie, zastrzyki często pojawiają się jako wypełniacze kolagenu lub wypełniacze kwasu hialuronowego. Ta metoda augmentacji jest wysoce dobraną procedurą przez większość rodzajów pacjentów. Często stosuje się znieczulenie miejscowe przed wstrzyknięciem wypełniacza.

Autologen jest jedynym rodzajem wypełniacza kolagenowego, który jest wytwarzany z własnego kolagenu pacjenta. Szanse na alergię są mniejsze w porównaniu do innych technik. Kolagen i dermalogen są również przygotowywane syntetycznie do wstrzykiwań.

Obecnie Hylaform i Restylane wykazują gwałtowny wzrost zainteresowania, ponieważ ich skład jest podobny do kwasu hialuronowego występującego w organizmie. Wyniki wypełniaczy utrzymują się około sześciu miesięcy.

Silikonowe zastrzyki mają długotrwałe działanie. Po wstrzyknięciu, organizm zaczyna wytwarzać kolagen wokół silikonu w ustach.

Implanty i operacje na wargi: również wymagają znieczulenia miejscowego, procedura ta trwa do dwóch godzin w gabinecie chirurga, a regeneracja od kilku dni do tygodnia.

Przenoszenie tłuszczu odbywa się poprzez pobranie tłuszczu poprzez liposukcję i wstrzyknięcie ich pacjentowi w usta.

Alloderm jest tkanką pobraną od zmarłych osób. Może być włożona w dolną część twojej wargi. To ulepszenie może trwać do 12 miesięcy.

Gore Tex lub Softform są syntetycznymi implantami umieszczonymi w ustach, aby zapewnić dłuższe, trwałe, pięknie wyglądające wargi.

Miejscowe przeszczepy klapowe są ostatecznymi opcjami dla chirurga plastycznego, w którym pobierają skórę i tkankę z wewnętrznego płata ust.

Co robić przed zabiegiem powiększania wargi?

Jeśli masz zaplanowane jakieś specjalne wydarzenia, zaplanuj procedurę co najmniej dwa tygodnie wcześniej, aby zapewnić sobie regenerację.

Przed zabiegiem należy zachować dobry stan zdrowia. Leki takie jak kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, niacyna, olej rybny, zielona herbata, olej z wątroby dorsza i witamina A muszą zostać wstrzymane co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Leki te zwiększają krwawienie.

Palacze muszą rzucić palenie na kilka dni przed zabiegiem. Nikotyna w papierosach powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i zwiększa czas powrotu do zdrowia po operacji, opóźniając gojenie. Warto również pamiętać, że palenie może zwiększać trudności w zachowaniu się płuc i serca podczas zabiegu.

Jeśli jesteś podatny na opryszczkę, koniecznie poinformuj swojego chirurga przed zabiegiem.

Unikaj jedzenia po północy przed zabiegiem. W niektórych przypadkach chirurdzy mogą potrzebować intubacji pacjentów, a każda żywność w żołądku może się podnosić i wchodzić do płuc, co może powodować infekcje.

Załóż wygodne ubranie przed zabiegiem.

Aby zmniejszyć siniaczenie i krwawienie, można nakładać okłady z lodu na usta 5 – 10 minut przed zabiegiem.

Na czym polega opieka pooperacyjna przed zabiegiem?

Zimne kompresy można nakładać natychmiast po zabiegu. Ten ważny środek pielęgnacyjny można kontynuować w domu i stosować w 15-minutowych odstępach.

Makijaż można delikatnie nakładać na okolicę. Unikaj dotykania, mycia i forsownych ćwiczeń przez co najmniej 6 godzin po zabiegu.

Wszelkie oznaki infekcji, takie jak gorączka lub skrajny obrzęk w fazie zdrowienia, należy zgłosić lekarzowi.

W przypadku wypełniaczy warg, zapewnijmy sobie chociaż jeden dzień odpoczynku, a implanty ust potrzebują około tygodnia czasu regeneracji.

Dowolny dyskomfort pooperacyjny można leczyć  środkami przeciwbólowymi bez recepty.

Konsultacja musi być zaplanowana z chirurgiem dwa tygodnie po zabiegu w celu przeglądu różnych etapów gojenia i usunięcia szwów, jeśli są obecne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here