Botoks na czoło

0
2305

Botoks może być wstrzykiwany podczas zabiegu kosmetycznego,  stosowany jest w celu redukcji drobnych linii i zmarszczek na twarzy

W jaki sposób botoks stosuje się na twarz?


Kosmetyki botoks są zatwierdzone  do użytku na poziomych liniach czoła, „11” linii między oczami, a kurzymi łapkami wokół oczu.

Ile jednostek botoksu jest dozwolone na czole?


W przypadku poziomych linii czoła, lekarze mogą wstrzykiwać do 20 jednostek Botoxu
Dla linii „11” między oczami (lub liniami glablażowymi) wskazano do 20 jednostek
Oznacza to, że możesz otrzymać do 40 jednostek kosmetyków botoks na czole

Jakie inne obszary są bezpieczne dla zastrzyków botoks?


Obecnie boczne linie canthal (kurze łapki) to jedyne inne zatwierdzone miejsce do iniekcji kosmetycznych botoksem.

Ile kosztuje leczenie botoksem?

Koszty są ustalane na jednostkę i mogą się różnić

Zastrzyki z botoksu na czoło


Stosowany jest  w celu rozluźnienia i wygładzenia zmarszczek na twarzy. Paraliżuje mięśnie na twarzy tymczasowo poprzez jej aktywny składnik, toksynę botulinową typu A. Botoks  można wstrzykiwać na czoło między oczami.

Zastrzyki z botoksu na czoło to zabiegi wygładzające poziome linie i pionowe zmarszczki między oczami. Zastrzyki pomagają rozluźnić mięśnie, które powodują powstawanie zmarszczek.


Mimo że stosowanie botoksu  na czole zostało ostatnio zatwierdzone, wysoko wykwalifikowani lekarze nadal są ostrożni. To dlatego, że botoks może skutecznie wygładzać zmarszczki, może powodować nadmierne rozluźnienie mięśni, co prowadzi do opadających lub nawet nierównych brwi.

Dawka wstrzykiwana musi być dokładnie monitorowana.

Ile botoksu dopuszcza się na czole?


Botoks występuje w dawkach od 50 do 200 jednostek na strzykawkę. Niektórzy specjaliści twierdzą, że wstrzykują średnio od 8 do 20 jednostek na czoło. Allergan, producent kosmetyków do botoksu, sugeruje dawkowanie po 4 sztuki w pięciu miejscach na czole, w sumie 20 jednostek.

Lekarz może na początku rozpocząć podawanie małej dawki w każdym wstrzyknięciu. Dadzą ci kilka tygodni, zwykle od dwóch do czterech, żeby zobaczyć, jak działa ta dawka dla ciebie. Możesz wtedy otrzymać kilka dodatkowych jednostek. Twój lekarz będzie wiedział, ile jednostek potrzebujesz podczas kolejnych wizyt.

Ogólnie, zastrzyki botoksem są rozmieszczone w odstępie około czterech miesięcy. Kiedy po raz pierwszy zaczniesz otrzymywać zastrzyki, wyniki leczenia mogą nie trwać tak długo. Może się okazać, że powinieneś wrócić do swojego lekarza dwa do trzech miesięcy po pierwszym zabiegu.

Gdzie na czole jest dozwolone stosowanie botoksu?

Lekarze zatwierdzili tylko niektóre miejsca na czole do wstrzyknięć botoksem. Należą do nich poziome linie na czole, a także specjalny obszar („11” między twoimi oczami). Mimo że są zatwierdzone, leczenie nadal wymaga ostrożności. Używanie zbyt dużej ilości botoksu na czole może powodować długotrwałe uszkodzenia kosmetyczne .

Zastrzyki kosmetyczne botoksem są zatwierdzone przez lekarzy  tylko dla linii czołowych, linii glabaka i bocznych linii canthal wokół oczu (” kurze łapki „). Wstrzyknięcia dla bocznych linii canthal mogą wynosić do 24 jednostek.


Jak długo efekty są zauważalne?

Ogólnie rzecz biorąc, zastrzyki z botoksu mają trwać około czterech miesięcy. Jednak efekty pierwszego leczenia mogą szybciej ustąpić. Jeśli tak jest, będziesz potrzebował leczenia po wcześniejszym umówieniu. Po tym czasie powinieneś oczekiwać, że twoje leczenie zacznie trwać dłużej.

Możesz nie widzieć wyników natychmiast po leczeniu. Niektórzy specjaliści sugerują, że przed zaplanowaniem wizyty kontrolnej powinniście poczekać do 14 dni, aby zobaczyć efekty wstrzyknięć.

Gdzie nie można dostać botoksu?


Jeśli otrzymasz zbyt wiele jednostek botoksu, możesz spowodować ociężałość lub opadanie na dotkniętych obszarach. Ponieważ toksyna użyta w botoksie powoduje paraliż mięśnia, nie będziesz w stanie poruszać tymi mięśniami przez kilka miesięcy – dopóki lek nie zniknie. Odbieranie zbyt dużej ilości botoksu w prawidłowych lub złych miejscach może sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać na „zamrożoną” i pozbawioną wyrazu.

Jeśli Twój lekarz zniszczy odpowiednie mięśnie za pomocą zastrzyków, może to spowodować konieczność powtórzenia leczenia, ponieważ botoks nie przyniesie pożądanego rezultatu.

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę


Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego lekarza, który będzie podawać zastrzyki z botoksu, będziesz musiał wybrać lekarza z certyfikatem lekarza. Dermatolodzy, chirurdzy plastyczni i otolaryngolodzy to najbezpieczniejszy wybór . Zarejestrowane pielęgniarki, asystenci lekarza i inni specjaliści mogą być również przeszkoleni i certyfikowani do podawania botoksu.

Dokładnie zbadaj kwalifikacje każdej osoby przed dokonaniem wyboru. Jeśli twój lekarz nie ma odpowiednich kwalifikacji, nadal najbezpieczniej jest wybrać kogoś, kto pracuje w gabinecie lekarskim.

Krótkie podsumowanie

Zastrzyki kosmetyczne botoksem na czoło zostały zatwierdzone  jako bezpieczny, skuteczny zabieg wygładzający linie i zmarszczki. Wybierz lekarza, który posiada wysokie kwalifikacje i umiejętności w podawaniu zastrzyków z botoksu i dokładnie je zbadaj przed ustaleniem terminu. Wyniki powinny trwać około czterech miesięcy między zabiegami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here