Botoks pod oczy

0
1513

Botox (toksyna botulinowa typu A) to rodzaj leku, który jest wstrzykiwany bezpośrednio do skóry. Głównym efektem jest osłabienie mięśni, które może rozluźnić otaczającą skórę.

Podstawowe zastosowania botoksu to

1.skurcz powiek (drżące powieki)
2.dynamiczne zmarszczki (zmarszczki, które pojawiają się podczas wykonywania mimiki, takie jak linie uśmiechu wokół oczu, powszechnie określane jako kurze łapki)
3.dystonia szyjna (zaburzenie neurologiczne wywołujące drgawki szyi )
4.podstawowe ogniskowo nadmiernej potliwości (nadmierne pocenie się)
5. strabismus (skrzyżowane oczy)

Botoks wstrzykiwany bezpośrednio do obszaru pod oczami nie był szeroko badany. Jednak ogólne cele są takie same: rozluźnić mięśnie w okolicy, aby wygładzić zmarszczki.

Jak działa Botox


Zastrzyki z botoksu są stosowane bezpośrednio pod skórą. Jako zabieg odmładzający, Botox działa, rozluźniając mięśnie twarzy. Te mięśnie kurczą się, gdy się śmiejesz, rozmawiasz lub płaczesz, co z czasem może prowadzić do zmarszczek i innych zmian skórnych. Botox zmniejsza te efekty, dzięki czemu skóra staje się gładka.


Wszystkie zastrzyki z botoksu powinny być wykonywane w gabinecie lekarskim. Mogą być podawane przez dermatologa, chirurga plastycznego lub lekarza estetycznego  lub lekarza specjalnie przeszkolonego w zastrzykach botoksu.

Twój lekarz może najpierw zastosować znieczulenie do miejsca wstrzyknięcia. Pomaga to złagodzić ból lub dyskomfort. Następnie wstrzyknie niewielką ilość Botoxu.

Być może jedną z największych zalet botoksu jest brak przestoju potrzebnego po zastrzykach. Ponieważ nie jest to zabieg chirurgiczny, możesz natychmiast powrócić do normalnych czynności.

Jak szybko zobaczysz wyniki


Według American Academy of Ophthalmology (AAO) zaczniesz zauważać efekty zastrzyków z botoksu w ciągu tygodnia. Mięśnie twarzy mogą zacząć się zrelaksować po trzech dniach.

Jednak efekty te nie są trwałe. Według American Osteopathic College of Dermatology możesz oczekiwać, że twoje leczenie Botox potrwa od czterech do sześciu miesięcy. Po tym czasie będziesz musiał wrócić do lekarza, aby uzyskać więcej zabiegów, jeśli chcesz zachować wyniki poprzednich zastrzyków.

Ile zapłacisz


W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych lub dermatologicznych, takich jak dermabrazja , koszty związane z Botoxem mogą się znacznie różnić. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj płacisz za każdą jednostkę / zastrzyk, a nie za samą procedurę. Niektórzy lekarze mogą pobierać opłaty na podstawie leczonego obszaru.

Czy jest to skuteczne w obszarze pod oczami?


Ogólnie rzecz biorąc, Botox jest uważany za skuteczny sposób leczenia niektórych rodzajów zmarszczek. Niektórzy ludzie szukają tymczasowego leczenia dl takich problemów jak:

1.kurze łapki
2.linie czoła
3.zmarszczone linie (między brwiami)


Od lat 80. XX wieku do tych zmarszczek stosowano kosmetyki Botox. Nadal jednak nie przeprowadzono wystarczających badań, aby zwalczyć Botox pod kątem zmarszczek i worków bezpośrednio pod oczami.

Twój lekarz może najpierw ustalić, czy zmarszczki pod twoimi oczami są dynamicznymi zmarszczkami czy drobnymi zmarszczkami. Według AAO , Botox jest nieskuteczny w przypadku cienkich linii. Te zabiegi działają lepiej w głębszych, dynamicznych zmarszczkach.

Efekty uboczne, o których należy pamiętać


Podczas gdy Botox może pomóc z workami i zmarszczkami pod oczami, zastrzyki nie są pozbawione ryzyka. Możliwe są efekty tymczasowe, takie jak opadające powieki i tłuszczowe wybrzuszenia w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Możesz również doświadczyć łagodnego bólu wkrótce po wstrzyknięciu.

Inne możliwe działania niepożądane iniekcji Botox obejmują:

1.siniaki
2.zawroty głowy
3.bóle głowy
4.obrzęki (zwykle wokół miejsca wstrzyknięcia)
5.tymczasowe osłabienie mięśni
6.łzy lub pustka pod oczami


Istnieje również możliwość wystąpienia poważniejszych działań niepożądanych przez Botox. Porozmawiaj z lekarzem o tych rzadkich działaniach niepożądanych:

1.rozmyte / podwójne widzenie
2.trudności w oddychaniu
3.zmiany w twoim głosie, takie jak chrypka
4.asymetria twarzy
5.nietrzymanie moczu (problemy z kontrolą pęcherza)
6.utrata mięśni w twarzy
7.trudności w połykaniu


Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów po wstrzyknięciu botoksu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ciężka reakcja na wstrzyknięcia może powodować alergie lub objawy podobne do astmy, takie jak pokrzywka i świszczący oddech.

Ponadto, Botox nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Nie jest jasne, w jaki sposób zastrzyki mogą wpływać na Twoje dziecko.

Alternatywy dla Botoksu


Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo lub skuteczność Botoxu w przypadku zmarszczek lub worków pod oczami, możesz rozważyć rozmowę z lekarzem na temat innych opcji. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie worków pod oczami. Alternatywy dla Botox to:

1.leki na alergię,
2.peelingi chemiczne,
3.skuteczne zabiegi kompresującem
4.chirurgia powiek ( Blepharoplastyka ),
5.zabiegi laserowe,
6.dostępne bez recepty kremy przeciw zmarszczkom,
7.odnawianie skóry,
8/wypełniacze zmarszczek, takie jak Juvederm.

Podsumowanie


Ogólnie rzecz biorąc, kosmetyk Botox jest uważany za skuteczny w przypadku niektórych zmarszczek na twarzy. Mimo to, przy ustalaniu korzyści dla obszaru pod oczami lekarze nie są jednoznaczni. Porozmawiaj z lekarzem o wątpliwościach związanych ze zmarszczkami i problemami w tym obszarze, aby ocenić wszystkie opcje. Może  polecić Botox lub być może inne leczenie przeciw starzeniu się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here