Liposukcja twarzy

0
1439

Jeśli niepokoi nas nadmiar tłuszczu wokół policzków, podbródka i szyi, powinniśmy pomyśleć o liposukcji twarzy. Pamiętajmy, że nasza twarz dużo mówi o nas samych. Pod wieloma względami wywołuje trwałe wrażenie. Według niej inne osoby postrzegają to, kim jesteśmy, jak się czujemy i co myślimy. Dieta i ćwiczenia fizyczne mogą w wielu przypadkach skutecznie pomóc w leczeniu różnych obszarów ciała, ale nie poradzą sobie ze złogami tłuszczu, zlokalizowanymi na szyi, szczęce, brodzie czy policzkach. Dlatego liposukcja twarzy może być wtedy idealnym rozwiązaniem.

Na czym polega ten zabieg?

Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie usunąć niepożądane, miejscowe złogi tłuszczu z organizmu. Liposukcja na samym początku została zaprojektowana, aby modelować sylwetkę. Podczas zabiegu, chirurg plastyczny stosuje specjalną rurkę, zwaną kaniulą. Wprowadza ją za pomocą niewielkiego nacięcia w niewidocznym miejscu na szyi lub twarzy. Za pomocą pompy lub strzykawki ssącej, przymocowanej do kaniuli, usuwane są komórki tłuszczowe. Dzięki temu kontury twarzy są bardziej atrakcyjne i młodzieńcze.

U młodszych pacjentów, zwykle przeprowadza się tylko liposukcję twarzy. Z kolei starsi pacjenci, aby mieć optymalne rezultaty, powinni mieć jeszcze lifting twarzy, czoła, powiek, nosa. Często używa się jeszcze implantów podbródkowych lub policzkowych.

Kto jest najlepszym kandydatem?

Większość kobiet i mężczyzn, u których pojawiły się niechciane złogi tłuszczowe na twarzy, są dobrymi kandydatami. Muszą jednak:

  • mieć dobry stan zdrowia,
  • złoża tłuszczu nieproporcjonalne do reszty ciała,
  • mieć dobrą elastyczność skóry,
  • mieć realistyczne oczekiwania.

Jeśli mamy problem z podwójnym podbródkiem lub tłuszczem na policzkach, liposukcja twarzy może być dobrą opcją. Warto wcześniej umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach. Zbada naszą anatomię twarzy i zaangażuje w szczere omówienie naszych estetycznych celów i oczekiwań.

Pamiętajmy też, że utrata masy ciała może przyczynić się do zmiany wyników liposukcji twarzy. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegu powinniśmy już mieć idealną masę ciała. Poinformujmy wcześniej swojego chirurga, jeżeli zamierzamy jeszcze schudnąć. Na naszą kwalifikację do zabiegu mogą też wpłynąć inne czynniki, np. prowadzony styl życia. Palenie może pogorszyć proces gojenia i wyniki operacji. Jeżeli więc palimy papierosy, poinformujmy o tym lekarza. Taka sama sytuacja występuje, jeżeli często pijemy alkohol. Niektóre leki, dostępne bez recepty mogą zwiększyć ryzyko krwawienia i skomplikować leczenie po zabiegu. Dlatego poinformujmy swojego lekarza o wszystkich lekach i suplementach diety, które przyjmujemy regularnie,

Czy wyniki są trwałe?

Tak, możemy spodziewać się długotrwałych wyników. Po okresie dojrzewania nie powstają już nowe komórki tłuszczowe. Jednak kiedy przybieramy na wadze, powiększamy komórki tłuszczowe. Liposukcja twarzy pozwala je usunąć. Dzięki temu następuje poprawa konturów twarzy. Jeżeli przybierzemy na wadze, po przebytej liposukcji, skieruje się do komórek tłuszczowych, które nam jeszcze zostały. Miejscowe złogi tłuszczu mogą pojawić się więc gdzieś indziej.

Ilu sesji potrzebujemy?

Zazwyczaj potrzebna jest tylko jedna sesja. Jednak niektórzy pacjenci mogą jeszcze potrzebować powtórnego zabiegu.

Jak wyglądają wyniki po zabiegu?

Zmiany mogą być imponujące. Dzięki zastosowaniu mniejszych kaniuli, zostały zachowane włókniste połączenia między skórą a ciałem. Połączenia te będą ulegać zespole wraz z upływem czasu. W rezultacie nadmiar fałdów skórnych na szyi jest tak rzadki, że pacjenci unikają chirurgicznego usuwania nadmiaru skóry, osiągając doskonałe wyniki po samej liposukcji.

Jak wygląda powrót do zdrowia?

Do zamknięcia małych nacięć mogą być potrzebne jeden lub dwa szwy. Przez kilka dni będziemy musieli nosić elastyczny opatrunek na leczonym obszarze i będziemy musieli go nosić także w nocy przez kilka tygodni. Kiedy wrócimy do domu po zabiegu, powinniśmy odpocząć przynajmniej przez 24 godziny. Mogą być nam też potrzebne łagodne środki przeciwbólowe i zimne okłady przez kilka dni. Większość pacjentów powraca do normalnej aktywności po 2-4 dniach.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o liposukcji twarzy?

Zwykle zabieg trwa mniej niż godzinę przy użyciu lekkiej sedacji i znieczuleniu miejscowego, rzadko występuje znieczulenie ogólne, a jeśli już to w ściśle określonych przypadkach i po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Tylko kilka gramów tłuszczu jest usuwane z tłuszczu, czyli bardzo niewiele, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że z ud możemy się pozbyć nawet kilka kilogramów. Plan zabiegu będzie uzależniony od tego, jakie dokładnie obszary twarzy będą poddane liposukcji. Jeżeli chcemy leczyć obszar żuchwy albo podbródka, lekarz natnie 2-4 cm pod brodą albo między dziąsłami a dolną częścią wewnętrznej dolnej wargi. W kolejnym kroku wstawi cienką rurkę, czyli kaniulę. Będzie poruszał nią tam i z powrotem, aby usunąć niepotrzebny tłuszcz, który na końcu zostanie odessany. Należy po operacji postępować zgodnie z zalecaniami chirurga, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here