Zabiegi na twarz u kosmetyczki

0
1107

Peeling chemiczny jest zabiegiem, w którym stosuje się roztwór kwasu do usuwania uszkodzonych zewnętrznych warstw skóry. Podczas wykonywania peelingów chemicznych lekarze stosują na skórę alfa-hydroksykwasy (AHA), kwas trichlorooctowy (TCA) lub fenol.

Typowo podawany na twarz, peeling chemiczny poprawia i wygładza strukturę skóry. Jest to skuteczny sposób leczenia niedoskonałości twarzy, zmarszczek i nierównomiernej pigmentacji skóry. Złuszcza zewnętrzne warstwy martwej skóry, odsłaniając nową warstwę o ulepszonym odcieniu, teksturze i kolorze. Oprócz pełnego odmłodzenia twarzy, niektóre rodzaje peelingów mogą być również stosowane do zabiegów miejscowych i jako sposób na usunięcie rozstępów lub odmłodzenie skóry w innym miejscu ciała.

Jest jedną z najstarszych kosmetycznych procedur na świecie i była wykonywana w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie, aby pomóc ludziom osiągnąć gładszą, piękniejszą skórę. Dzisiaj chemiczne peelingi na twarz są popularne, ponieważ oferują niemal natychmiastowe wyniki i mogą być wykonywane w trybie ambulatoryjnym.

Kandydaci

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci o jasnej karnacji i jasnych włosach są najlepszymi kandydatami do peelingu chemicznego. Jednak pacjenci z inną pigmentacją skóry i kolorem włosów również mogą osiągnąć dobre wyniki. Idealnymi kandydatami do procedury peelingu chemicznego są osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojej skóry, mają realistyczne oczekiwania co do swojej procedury i nie palą.

Idealny kandydat jest w dobrym zdrowiu fizycznym, rozumie procedurę i ma realistyczne oczekiwania co do wyniku. Prawdopodobnie będzie zadowolony z wyników peelingu chemicznego, jeśli jego  celem jest złagodzenie trądziku, wygładzenie zmarszczek, poprawienie tekstury skóry, wyeliminowanie plam starczych lub zmniejszenie skutków uszkodzeń słonecznych. Różne rodzaje peelingów chemicznych mają różną moc i zapewniają różne poziomy leczenia. Zapytajmy swojego lekarza, który jest najlepszy dla Twojego rodzaju skóry i potrzeb.

Znajdź wykwalifikowanego dermatologa kosmetycznego w swojej okolicy

Kandydaci do głębokich peelingów chemicznych

Głębokie peelingi chemiczne wymagają dłuższego zabiegu i dłuższego czasu regeneracji, który w niektórych przypadkach trwa nawet kilka miesięcy. Pacjenci, którzy chcą skorygować plamy spowodowane ekspozycją na słońce lub wiekiem, zminimalizują grube zmarszczki lub usuną przedrakowy wzrost, mogą skorzystać z głębokiego peelingu. Istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Ciemnoskórzy pacjenci i osoby z problemami z sercem nie są idealnymi kandydatami. Potencjalni kandydaci powinni być świadomi, że leczenie może trwać godzinę lub dłużej i może wymagać uspokojenia. Każdy, kto zdecyduje się na tę procedurę, powinien być przygotowany na długi, powolny okres rekonwalescencji i powinien mieć krem ​​przeciwsłoneczny, gdy jest wystawiony na działanie słońca.

Rozważania medyczne

Pacjentom zaleca się, aby nie palili przez kilka tygodni przed i po zabiegu. Najlepsze wyniki osiągną pacjenci, którzy nie przyjmują leku przeciwtrądzikowego Accutane®, nie przyjmowali go przez półtora roku i nie mają aktywnych zakażeń skóry. Ponadto, jeśli mają duże lub niezwykłe blizny, takie jak bliznowce,  lekarz może zalecić inne leczenie. Pacjenci, u których w rodzinie występowały problemy z sercem, nie są uznawani za dobrych kandydatów do zabiegu głębokiego peelingu chemicznego.

Peelingi chemiczne a mikrodermabrazja

Dzięki stale poszerzającemu się zakresowi technik udoskonalania skóry, zrozumiałe jest, że klienci często nie rozumieją, która technika najlepiej zaspokoi ich potrzeby. Pacjenci często zastanawiają się nad korzyściami płynącymi z peelingów chemicznych i mikrodermabrazji.

Najbardziej istotną różnicą pomiędzy peelingiem chemicznym a mikrodermabrazją jest to, że mikrodermabrazja jest procedurą niechemiczną i atakuje niedoskonałości poprzez faktycznie „szlifowanie” wad powierzchni skóry. Podczas gdy plany leczenia mikrodermabrazji i łagodnych peelingów chemicznych, takich jak peelingi chemiczne kwasu glikolowego, są podobne, bardziej zaawansowane peelingi chemiczne wymagają tylko jednej sesji. Jednak głębokie peelingi chemiczne, takie jak peeling fenolowy, również wymagają znacznie więcej czasu na regenerację niż mikrodermabrazja i bardziej łagodne peelingi. Również w przeciwieństwie do mikrodermabrazji, głębokie peelingi chemiczne zmieniają faktyczną pigmentację skóry poprzez wybielanie. Z tego powodu pacjenci z naturalnie ciemniejszą cerą mogą być lepszymi kandydatami do mikrodermabrazji.

Peelingi chemiczne a laserowe odnawianie skóry

Korzyści i wady związane z laserową resekwencją skóry w porównaniu z peelingami chemicznymi są nieco trudniejsze do ustalenia ze względu na stosunkowo nową naturę zabiegu laserowej renowacji. Jednak wielu lekarzy twierdzi, że poprawa stanu skóry pacjentów po laserowym zabiegu rewitalizacji skóry jest zasadniczo równoważna ze skórą po chemicznym peelingu i mikrodermabrazji. Lasery pozwalają lekarzom celować w konkretne wady i niedoskonałości z dużo większą precyzją niż peelingi chemiczne.

Lekkie peelingi chemiczne

Twój dermatolog użyje specjalnej formuły i w oparciu o cechy twojej skóry i pożądany rezultat. Lekkie peelingi chemiczne stosuje się w leczeniu drobnych zmarszczek, obszarów suchości, niejednolitej pigmentacji i trądziku. Roztwór stosowany do lekkich peelingów chemicznych składa się zazwyczaj z kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), takich jak kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy lub owocowy. Lekkie peelingi chemiczne są idealne dla osób, które chcą korzyści płynących z peelingu, ale nie chcą tracić czasu potrzebnego na powrót do zdrowia po głębszym zabiegu.

Średnie peelingi chemiczne

W przypadku średnich peelingów twarzy wielu lekarzy stosuje kwas trichlorooctowy (TCA). Ten środek chemiczny działa dobrze w leczeniu drobnych zmarszczek na powierzchni, skaz i problemów związanych z pigmentacją. Podobnie jak w przypadku lekkiego peelingu chemicznego, średnie peelingi chemiczne wymagają mniej przestojów niż głębsze peelingi. Peelingi TCA są preferowanym wyborem dla pacjentów o ciemniejszej skórze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here