Zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym

0
1120

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w skórze, która ma zadziwiającą zdolność przyciągania i utrzymywania ogromnej ilości wilgoci. Działa pozytywnie uzupełniając skórę, aby poprawić zdrowy wygląd i samopoczucie.

Zalety kwasu hialuronowego

Wraz z wiekiem nasza skóra traci zdolność do zachowania wilgoci, co powoduje widoczną utratę jędrności, giętkości i pulchności. Kwas hialuronowy łączy się ze zdolnością do uzupełniania wilgoci, która jest kluczowa dla uzyskania młodszej, gładkiej skóry.

Jednocześnie rewitalizuje zewnętrzne warstwy skóry, dzięki czemu wyglądają i stają się bardziej miękkie, gładsze i rozświetlone, aby natychmiast poprawić wygląd cienkich linii i zmarszczek.

Co z hialuronianem sodu?

Hialuronian sodu pochodzi z kwasu hialuronowego i ma te same zalety, ale jest łatwiej wchłaniany niż kwas hialuronowy. W rzeczywistości jest to wspaniałe rozwiązanie, jeśli produkt zawiera oba składniki, dzięki czemu Twoja skóra może czerpać korzyści z wielu poziomów.

Kilka toników do pielęgnacji skóry, środki nawilżające, maski i serum zawierają  już kwas hialuronowy i hialuronian sodu, więc nie musisz nawet o tym myśleć!

Jak dodać kwas hialuronowy do swojej rutyny?

Kwas hialuronowy wspomaga naszą skórę. Nadaje się do wszystkich typów skóry.  Najwyższe stężenie kwasu hialuronowego jest potrzebne, aby widoczna była pulchna skóra. Pozwala też wyeliminować drobne linie. Intensywny krem z kwasem hialuronowym idealnie nadaje się do naprawy skóry od normalnej do bardzo suchej.  Niezwykle bogaty krem, który ożywia barierę skóry, jednocześnie rozwiązuje zaawansowane oznaki starzenia.

Wartościowy krem z kwasem hialuronowym

Kojąca, jedwabista maska ​​na noc daje nam rano nawilżenie i piękny połysk. W świecie pielęgnacji skóry modne składniki przychodzą i odchodzą, a wiele z nich nigdy nie powinno pojawić się na pierwszym miejscu! Kwas hialuronowy nie jest jednym z tych składników. Wręcz przeciwnie, jest to jeden z najbardziej korzystnych składników. Jego właściwości uspokajające, nawilżające i przeciwutleniające są doskonałe dla wszystkich rodzajów skóry, nawet dla skóry skłonnej do trądziku różowatego i skłonnej do egzemy. Mówiąc najprościej, kwas hialuronowy ma silne właściwości przeciwstarzeniowe i jest także jednym z najlepszych składników nawilżających dla skóry, nawet dla skóry tłustej, wrażliwej lub podatnej na wybuchy. A więc, w jaki sposób ten świetny składnik działa, aby zapewnić giętką, zdrowo wyglądającą i mniej matową skórę? Odpowiedź jest oparta na nauce o skórze i jest naprawdę niezwykła.

Jak działa skóra z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan, fantazyjna nazwa istotnej naturalnej substancji, która jest częścią skóry wspierającą młodość. Jako główny glikozoaminoglikan w skórze, kwas hialuronowy działa, aby każdy aspekt skóry był stabilny, chroniony i stale odnawiany. Ma także zadziwiającą zdolność przyciągania i utrzymywania ogromnej ilości wilgoci.

Ta oparta na nauce magia polega na zdolności kwasu hialuronowego do uzupełniania wilgoci, dużo wilgoci! Jeden gram (0,03 uncji) kwasu hialuronowego może pomieścić do 6 litrów wody. Teraz to naprawdę oszałamiające! Ale jeszcze bardziej imponujące jest to, że kwas hialuronowy może to zrobić dla skóry bez przechylania łusek i nadawania skórze zbyt dużej ilości wody. Zaskakujące jest, że zbyt duża ilość wody stanowi problem dla skóry, ponieważ powoduje, że kluczowe substancje utrzymujące nienaruszoną powierzchnię skóry ulegają zniszczeniu.

Właściwości wiążące wilgoć z kwasem hialuronowym są wyjątkowo ważne w przypadku starzenia się skóry. Jedną z cech młodzieńczej skóry jest jej zdolność do zatrzymywania wody i utrzymywania zrównoważonej ilości wilgoci. Wraz z wiekiem nasza skóra traci zdolność do utrzymania tej witalnej, pulsującej wilgoci, tak jak kiedyś. Rezultatem jest widoczna utrata jędrności, giętkości i zmniejszonego wyglądu pulchności i giętkości.

Kwas hialuronowy może zwiększać zawartość wilgoci, nieporównywalną z niczym innym, a jednocześnie rewitalizować zewnętrzne warstwy skóry, dzięki czemu wyglądają i są bardziej miękkie, gładsze, a zwłaszcza dobrze nawilżone! W ten sposób natychmiast poprawia wygląd cienkich linii i zmarszczek.

Zalety kwasu hialuronowy wykraczają poza bardziej sprężysty, nawilżony wygląd.

Więcej korzyści dzięki kwasowi  hialuronowemu

Nasza skóra cierpi z powodu niezabezpieczonego nasłonecznienia (codzienny SPF jest koniecznością!), Surowe składniki do pielęgnacji skóry i ataki środowiska – wszystkie osłabiają powierzchnię skóry. Właściwości kwasu hialuronowego znacznie przyczyniają się do złagodzenia tych problemów, zwłaszcza gdy są stosowane jako część kompletnej procedury przeciwdziałania starzeniu, która obejmuje również inne sprawdzone składniki.

Okazuje się, że kwas hialuronowy zapewnia również ochronę antyoksydacyjną przed atakami środowiskowymi. Teraz to właśnie nazywamy wielozadaniowym składnikiem przeciwstarzeniowym!

Jak widać, kwas hialuronowy jest fenomenalnie pomocny dla wszystkich rodzajów skóry. Jeśli masz tłustą lub mieszaną skórę, idealny jest kwas hialuronowy w czystym płynie. Te płynne formuły mają wyjątkowo lekką teksturę, która jest lekka dla skóry, nawet jeśli masz skoncentrowane korzyści przywracające wilgoć. Kwas hialuronowy jest niewiarygodnie delikatny, nawet dla najbardziej wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień skóry. W rzeczywistości jego pozytywny wpływ na powierzchnię skóry wynika częściowo z jego naturalnego działania uspokajającego, co oznacza, że ​​może pomóc skórze wrażliwej, a także wrażliwej na skazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here