Zabiegi na twarz z osocza

0
1332

Procedura stosowana od lat z powodzeniem do leczenia urazów sportowych, staje się obecnie preferowanym przez kobiety sposobem na poprawę wyglądu zmarszczek, blizn, uszkodzeń słonecznych, a nawet cieni pod oczami.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym zyskuje na popularności z tych samych powodów, dla których wybrali go sportowcy: ze względu na jego organiczną naturę i działanie. Korzysta się tutaj z osocza pobranego z własnej krwi pacjenta zamiast z chemikaliów wstrzykniętych do organizmu. Możliwość wystąpienia działań niepożądanych praktycznie nie istnieje, ponieważ organizm nie jest w stanie odrzucić własnej krwi.

Ten zabieg stał się popularnie znany jako Facelet-Plasma Facelift,  dzięki jednej z celebrytek, Kim Kardashian, który wypróbowała i zaleciła procedurę i nadała jej przydomek.

Dowód naukowy


Warto zwrócić uwagę na jedno z  badań, opublikowanych przez Journal of Drugs in Dermatology w majowym wydaniu z 2010 r. Przeprowadzono w ciągu trzech miesięcy. Dwudziestu  trzech pacjentów było leczonych raz na miesiąc. Mieszaninę PRP i środka aktywującego wstrzykiwano do standardowych punktów na twarz i szyję.

Uczestnicy badania zostali sfotografowani zarówno przed, jak i po zabiegach za pomocą medycznych urządzeń obrazujących, dermoskopu i aparatu cyfrowego. Miesiąc po ostatecznym leczeniu pacjenci wrócili do ostatecznej oceny. Na podstawie wszystkich wyników w badaniu stwierdzono, że wyniki są zadowalające, leczenie jest skuteczne, a pacjenci nie doświadczyli poważnych lub trwałych skutków ubocznych. Kilka innych badań znajduje się również na stronie internetowej.

Prawdziwe wyniki


Większość kobiet jest zadowolonych z wyników. Amerykańska strona internetowa RealSelf pozwala kobietom dzielić się doświadczeniami związanymi z  chirurgią plastyczną i zadawać pytania, na które odpowiadają lekarze. Recenzenci oceniają także swoich lekarzy. Jedna z recenzentek powiedziała, że ​​jej wyniki trwały jeszcze trzy miesiące po tym, jak dostała zastrzyki. Inna powiedziała, że jej twarz wciąż świeciła, a jej skóra stawała się jeszcze bardziej napięta pięć tygodni po leczeniu. 54-letnia kobieta z Nowym Jorku wybrała PRP zamiast botoksu, po tym, jak usłyszała zbyt wiele negatywnych historii o tym drugim leczeniu. Powiedziała, że ​​zauważyła różnicę w jej twarzy i była zadowolona z tego, jaki wyglądała.

Osocze a mikrodermabrazja


Badanie z Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery porównało wyniki dwóch różnych terapii skojarzonych. Pierwsza kombinacja skojarzyła PRP z mikrodermabrazją, która jest terapią indukcyjną kolagenu. Ta kombinacja została porównana do mikrodermabrazji w połączeniu z witaminą C. Zabiegi przeprowadzono na pacjentach z bliznami trądzikowymi.

Trzydziestu pacjentów w wieku od 18 do 34 lat uczestniczyło w badaniu z 2013 r. I otrzymywało po cztery zabiegi, w odstępach czterech tygodni między każdym leczeniem. Prawą stronę twarzy każdego pacjenta traktowano kombinacją PRP i lewą stronę kombinacją witaminy C. Aby włączyć się do badania, bliznowacenie z powodu  trądziku musiało być ocenione w skali II, III lub IV w skali Goodmana i Barona. Cyfrowe zdjęcia obu stron twarzy każdego pacjenta zostały wykonane przed rozpoczęciem leczenia i po ich zakończeniu, z użyciem tych samych pozycji, oświetlenia i tła.

Blizny potrądzikowe zostały ponownie ocenione przy użyciu skali Goodmana i Barona po leczeniu. Zarówno pacjenci, jak i lekarze ocenili poprawę i zmianę stopnia blizn potrądzikowych. Wszystkie wyniki zostały wprowadzone do bazy danych Microsoft Excel i przeanalizowane przy użyciu standardowych metod statystycznych. Spośród 30 pacjentów, blizny 23 zostały zmniejszone o jedną lub dwa stopnie dzięki kombinacji z osoczem.

Większość kobiet, które próbowały połączenia kolagenu i PRP, wystawiły leczeniu  dobre i doskonałe recenzje. Osocze stymuluje komórki macierzyste pacjenta naturalnie i „budzi je”, powodując, że produkują więcej kolagenu, co czyni skórę młodszą. Osocze zawiera cząsteczki i białka, które dostarczają składniki odżywcze do komórek skóry, więc jest to najzdrowszy, najbardziej naturalny sposób na poprawę wyglądu zmarszczek, blizn i innych skutków starzenia. W połączeniu z dodatkowym kolagenem, który jest również naturalny dla organizmu, jest jeszcze bardziej skuteczny.

Ostrzeżenia, o których należy pamiętać


Większość lekarzy stosujących PRP stara się zminimalizować tymczasowe zasinienie, które może wystąpić w punktach wstrzykiwania.  Można stosować różne sposoby, aby zminimalizować obrzęk lub podrażnienie skóry u pacjentów o wrażliwej skórze. Wszystkie te skutki uboczne są tymczasowe i prawie zawsze mijają w ciągu kilku dni.

Pacjenci z wrażliwą skórą mogą potrzebować dodatkowych środków ostrożności zalecanych przez  lekarzy. Zapewnijmy wystarczające odstępy między zabiegami, aby skóra miała czas, aby się wyleczyć. Zbyt wiele często przeprowadzanych zabiegów może powodować obrzęk, a nawet infekcję skóry.

Kobiety, które otrzymały terapię osoczem, mają wrażenie, że ich twarze wyglądają jeszcze lepiej po kilku miesiącach od zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że osocze stymuluje komórki macierzyste skóry, aby produkować więcej kolagenu, wyhodować nowe komórki i dosłownie odmłodzić skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here