Botoks czy kwas hialuronowy

0
1476

Wiele osób przychodzi do  kliniki medycyny estetycznej, aby pomóc  poprawić ich wygląd. Chcą poprawić linie, które pojawiły się na twarzy przez lata.

W zależności od rodzaju zmarszczki zalecany jest VISTABEL ® lub wypełniacze skórne, zwłaszcza kwas hialuronowy. Istnieje pewne zamieszanie związane z tym, jakie zmarszczki są najlepsze dla każdego z nich.

Są jasne i precyzyjne wskazówki dla profesjonalistów, ale często nie dla naszych klientów. Jeśli mamy jakieś pytania dotyczące zabiegu lub chcemy uzyskać więcej informacji, możesz skontaktować się ze specjalistami za pomocą formularza kontaktowego, a oni z przyjemnością odpowiedzą.

Każdy produkt ma dokładne wskazania, które sprawiają, że ważne jest wybrać właściwe leczenie ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Toksyna butoliniowa (BOTOX / VISTABEL ®)

Vistabel ® to naturalne białko, które rozluźnia mięśnie. Działa na zmarszczki spowodowane ruchem. Dotyczy to na przykład zmarszczek między brwiami.

Dwa mięśnie, które tworzą brwi, spotykają się, tworząc zmarszczkę na środku. Vistabel ® rozluźnia oba mięśnie i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Ten efekt ma podwójną zaletę, leczy istniejące zmarszczki i zapobiega uszkodzeniu skóry podczas ciągłego ruchu. Vistabel ® leczy i zapobiega powstawaniu zmarszczek spowodowanych ruchem.

Kwas hialuronowy (Juvederm ®)

Juvederm ® jest kwasem hialuronowym, naturalnym produktem o doskonałej zdolności zatrzymywania wody. Jego działanie przypomina gąbkę, którą stopniowo ciało może usunąć.

Jest wskazany w zmarszczkach, w których brakuje tkanki i musimy ją wypełnić, np. fałdy bruzd. Może również wypełnić policzki, brodę .

Jest to dermalne wypełnienie, które dodaje objętość tkankom, którą utraciliśmy z biegiem lat.

Studiując twarz specjalista może  doradzić najbardziej odpowiednie leczenie dla każdej osoby. Celem jest pomóc ludziom zaufać i lepiej wyglądać.

Botox i wypełniacze skórne są zabiegami kosmetycznymi podawanymi poprzez zastrzyki, zwykle w gabinecie lekarskim. Są minimalnie inwazyjne, co oznacza, że ​​nie wymagają operacji. W tym miejscu  jednak kończą się ich podobieństwa.

Botox zawiera oczyszczone bakterie, które zamrażają mięśnie. W ten sposób  może pomóc zminimalizować pojawianie się zmarszczek i linii spowodowanych wyrazem twarzy.

Wypełniacze skórne zawierają składniki, które zwiększają pełnię obszarów, które stały się cieńsze z powodu starzenia. To przerzedzanie jest powszechne w policzkach, ustach i wokół ust.

Pacjenci powinni być świadomi kosztów i ryzyka leczenia i mieć realistyczne oczekiwania co do tego, co mogą osiągnąć.

Czym jest Botox?

Botox może pomóc skorygować dynamiczne zmarszczki, takie jak kurze łapki wokół oczu i poziome linie na czole.

Botox jest oczyszczoną formą toksyny botulinowej, którą otrzymuje się z bakterii. Choć jest to śmiertelne w większych ilościach, maleńka, regulowana ilość Botoxu podawana w celu skorygowania zmarszczek była bezpiecznie używana przez dziesięciolecia.

Botox działa poprzez blokowanie sygnałów nerwowych w mięśniach, gdzie jest wstrzykiwany. Kiedy te sygnały nerwowe zostaną przerwane, dotknięte mięśnie są chwilowo sparaliżowane lub zamrożone. Bez ruchu tych wybranych mięśni twarzy niektóre zmarszczki mogą być zmiękczone, zredukowane, a nawet usunięte.

Botoks i inne zabiegi wykonane przy pomocy toksyny botulinowej są czasami nazywane neuromodulatorami lub neurotoksynami.

Co nazywamy wypełniaczami do ust?

Wypełniacze skórne mogą pomóc w złagodzeniu coraz cieńszych ust.

Wypełniacze skórne, czasami nazywane wypełniaczami tkanek miękkich, to substancje zaprojektowane do wstrzykiwania pod powierzchnię skóry w celu zwiększenia objętości i objętości.

Substancje stosowane w wypełniaczach skórnych obejmują:

Hydrokapsuit wapnia, który jest mineralnym związkiem występującym w kościach.

Kwas hialuronowy, który znajduje się w niektórych płynach i tkankach w ciele, które dodają pulchności do skóry.

Polialkiloimid, przezroczysty żel, który jest kompatybilny z ciałem.

Kwas polimlekowy, który stymuluje skórę do wytworzenia większej ilości kolagenu.

Mikrokulki polimetakrylanu metylu (PMMA), półstały wypełniacz.

Każdy z nich jest przeznaczony do leczenia różnych oznak starzenia lub innych problemów kosmetycznych.

Czas potrzebny na regenerację jak również czas trwania zabiegu,  się różnią. Niektóre wypełniacze trwają 6 miesięcy, podczas gdy inne trwają do 2 lat lub dłużej.

Powinniśmy omówić z lekarzem swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania, aby ustalić, który wypełniacz będzie dla nas są najlepszym wyborem.

Najważniejsze różnice

Podsumowując, różnice pomiędzy Botoxem i wypełniaczami są następujące:

Botox: Zamraża mięśnie, aby zatrzymać zagniecenia i zmarszczki spowodowane mimiką. Zazwyczaj znajdują się one na górnej powierzchni twarzy, na przykład na czole i wokół oczu.

Wypełniacze skórne: Używają kwasu hialuronowego i podobnych substancji do „wypełnienia” lub pulchnych obszarów, które straciły objętość i gładkość. Obejmuje to zmarszczki wokół ust, cienkie wargi i policzki, które straciły pełnię. Mogą być również używane na zmarszczki na czole, blizny i inne obszary wymagające dodatkowej objętości, aby uzyskać gładszy wygląd.

Wyniki Botox trwają od 3 do 4 miesięcy. Wyniki wypełniacza skórnego różnią się w zależności od zastosowanego wypełniacza.

Ponieważ Botox i wypełniacze są różnymi substancjami przeznaczonymi do różnych zastosowań, czasami można je połączyć w jednym zabiegu. Na przykład, ktoś może używać Botox do korekty linii między oczami i wypełniacza, aby poprawić linie uśmiechu wokół ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here