Powiększanie ust tłuszczem

0
1585

Reguła dr Hawortha polega na tym, aby zawsze zapewnić piękny kształt warg przed dodaniem objętości, bez względu na to, czy przez tymczasowy wypełniacz czy stały tłuszcz. Jest to jeden obszar, w którym nadmierna korekta odgrywa istotną rolę dla zapewnienia znaczącego efektu estetycznego. Przy przenoszeniu tłuszczu na usta, można uzyskać subtelne zmiany kształtu, takie jak uniesiony kącik ust lub zaakcentowane kontury ust. Ważne jest, aby zachować idealne proporcje warg, ponieważ odnosi się to do wielkości i kształtu górnej wargi w stosunku do dolnej. W przeciwieństwie do piersi, ciała, oczu i twarzy, górna warga nie powinna być repliką dolnej ani odwrotnie.

Transfer tłuszczu

Tłuszcz może być z powodzeniem przenoszony do granicy  górnej i dolnej wargi, a także do subtelnych nieregularności, które otaczają  różowe usta, takie jak fałdy mimiczne, zmarszczki i pionowe zmarszczki znane jako „linie palaczy”. Podobnie jak w przypadku wszystkich chirurgicznych procedur plastycznych, konieczne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania co do tego, co możemy  osiągnąć dzięki transferowi tłuszczu, a czego nie. Podczas konsultacji zadawajmy pytania – Twój chirurg plastyczny powinien Ci odpowiedzieć na nie wszystkie.

Podstawowe rady

Celem jest wygładzenie (wypełnienie zmarszczek) lub konturu (zwiększenie objętości) w tkankach, w których tłuszcz się przesunął lub zmniejszył, przywracając tym samym zdrowy, młodzieńczy wygląd. Młodzieńcza twarz jest podkreślona przez wypukłości i starzenie się przez wklęsłości.

Dzięki wypełniaczom do wstrzykiwania mamy wiele różnych możliwości „podnoszenia” zmarszczek i zwiększania objętości. Obszary do powiększenia obejmują usta, twarz, dłonie i inne miejsca na ciele, jak również usunięcie blizny. Wypełniacze dzielą się na dwie kategorie; stałe i tymczasowe.

Permanentne wypełniacze

Transfer tłuszczu – Wstrzyknięcie własnego tłuszczu pacjenta, który został zebrany za pomocą liposukcji niskociśnieniowej. Ponieważ tłuszcz jest tkanką pacjenta, nie występuje absolutnie żadna reakcja tkanek i, co częściej jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, na dłuższą metę. Oprócz wypełnienia tłuszcz ma tę dodatkową zaletę, że zapewnia lepszy wygląd skóry, ponieważ zawiera bogate źródło komórek macierzystych.

W przypadku każdej procedury, od 20% do 80% przyrostu tkanki tłuszczowej utrwali się na stałe. Czasami konieczne może być wielokrotne wstrzyknięcie tłuszczu w odstępie od 6 do 12 miesięcy, aby uzyskać optymalne wyniki w miarę upływu czasu. Autologiczny tłuszcz (pobrany z własnego ciała) jest obecnie  preferowaną substancją przez wielu pacjentów, aby na stałe zwiększyć objętość twarzy i ciała. Jest miękki, naturalny i absolutnie bezpieczny. Jednakże przeniesienie tłuszczu wiąże się z krótką procedurą, w przeciwieństwie do prostego wstrzyknięcia i przez kilka tygodni po zabiegu towarzyszy mu obrzęk. Jest to cena trwałości.

ArteFill – w przeciwieństwie do swojego wcześniejszego poprzednika Artecoll, jest syntetycznym, trwałym wypełniaczem, który zapewnia niezwykle naturalne i miękkie rezultaty. Może  stanowić doskonałą alternatywę dla osób pragnących uzyskać powiększenie objętości twarzy, ale nie może sobie pozwolić na dłuższy czas i koszty związane z przenoszeniem tkanki tłuszczowej. Tłuszcz ostatecznie okaże się najkorzystniejszą ekonomicznie opcją na dłuższą metę, a także zapewni subtelne korzyści adiuwantowe, takie jak poprawa zarówno tekstury skóry, jak i wyglądu.

Żele poliakrylamidowe (PAG) – takie jak Bio-Alcamid® i Aquamid® są najnowszymi technologiami stałego wypełniacza i pomimo tego, że są one dostępne w Europie i poza nią, nie są jeszcze zatwierdzone przez FDA do użytku w USA. Cechy PAG mają wyraźne zalety w stosunku do innych obecnie dostępnych wypełniaczy. Nie tylko dają bardzo naturalne rezultaty, ale są trwałe, bezpieczne i usuwalne.

Żele na bazie poli (alkoholu winylowego) (Bioinblue®) – zapewniają kolejną alternatywę. Są długotrwałe i ponownie dają naturalne rezultaty. Jednak nie są one jeszcze dostępne w USA, a ich bezpieczeństwo nie zostało jeszcze udowodnione.

Tymczasowe wypełniacze

Wśród tymczasowych wypełniaczy znajduje się oszałamiająca gama wysoko dostępnych na rynku wypełniaczy, głównie z odmiany kwasu hialuronowego:

Produkty na bazie kolagenu (Zyplast ™, Zyderm ™, Cosmoplast ™, Isolagen ™, itp.) wyniki utrzymują się od 6 tygodni do 3 miesięcy. Dają dobre wyniki, ale zostały zasadniczo zastąpione pochodnymi kwasu hialuronowego (HAD), które są naturalnie występującymi cukrami w organizmie. Dzieje się tak, ponieważ HAD działa dłużej.

Pochodne kwasu hialuronowego (HAD) trwają od 3 do 8 miesięcy. Początkowo były one bardziej bolesne do wstrzyknięcia niż kolagen, ale nowe produkty, takie jak Juvederm XC ™, pomogą rozwiązać ten problem, ponieważ jest on jednym z pierwszych HAD.

Zupełnie nowy produkt o nazwie Belotero® zapewnia piękne rezultaty, szczególnie w okolicach oczu, ponieważ minimalizuje ryzyko pojawienia się efektu Tyndall. Jest to irytująca komplikacja, polegająca na tym, że substancja pęcznieje z powodu zdolności do zatrzymywania wody, co z kolei powoduje obrzęk, opuchliznę wokół oczu wraz z niebieskawym odcieniem. Jedną z zalet HAD jest to, że jest ona łatwo odwracalna dzięki enzymowi zwanemu hialuronidazą (Wydase).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here