Liposukcja podbródka

0
1369

Tłuszcz jest uparty i trudno się go pozbyć w wielu obszarach ciała, szczególnie w okolicach szyi, ale dzięki podwójnej liposukcji podbródkowej nie musimy się już wstydzić. Jest to proste i eleganckie rozwiązanie problemu, który od lat trapi mężczyzn i kobiety. Chodzi o to, że nie możesz naprawdę ćwiczyć podbródka lub szyi, a utrata wagi rzadko pojawia się tam, gdzie chcesz.

Ale dzięki liposukcji możesz machać magiczną „różdżką”, aby raz na zawsze wyeliminować te problematyczne obszary w swoim życiu. Dowiedzmy się więcej o tym, jak liposukcja może pozbyć się podwójnego podbródka, abyś czuł się świetnie, tak jak wyglądasz.

Co to jest liposukcja podwójnego podbródka?

Liposukcja podwójna podbródek, podobnie jak liposukcja szyi, jest również znana jako liposukcja podskórna i  stała się bardzo częstą procedurą w świecie chirurgii plastycznej. Czego dotyczy?

Oryginalna procedura opiera się na zasysaniu. Pod skórą szyi umieszcza się rurkę, aby wyssać nadmiar tłuszczu. Gdy nadmiar tłuszczu zostanie usunięty, twoje naturalne procesy uzdrawiania przejmą kontrolę, łącząc teraz luźną skórę z leżącym pod skórą ciałem.

Po kilku dniach noszenia kompresów Twoja skóra dopasuje się i zacieśni, tym samym usuwając podwójny podbródek. W przypadku osób o mniejszej elastyczności skóry mogą być wymagane dodatkowe procedury, aby poprawić wygląd. Możesz porozmawiać o tym z lekarzem, czy byłbyś dobrym kandydatem do zabiegu liposukcji.

Jak widać, standardowa liposukcja jest bardzo skuteczna w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z szyi, ale ma również wady. Obejmują one dłuższy okres rekonwalescencji i potencjalną potrzebę dodatkowych procedur. Czy jest lepsza opcja? Tak, liposukcja laserowa przez lata okazała się doskonałą alternatywą dla tradycyjnej liposukcji.

Liposukcja laserowa podwójnego podbródka

Liposukcja laserowa spowodowała duży postęp  w dziedzinie chirurgii plastycznej od czasu jej wprowadzenia kilka lat temu. Obecnie na rynku dostępne są dwa bardzo popularne rodzaje liposukcji laserowej, Smart lipo i Slim lipo. Obie działają na tej samej podstawowej zasadzie, używając bardzo specyficznych częstotliwości laserów, które „topią” komórki tłuszczowe, co ułatwia ich usuwanie, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu.

Podczas gdy Smart Lipo używa sztywnej metalowej różdżki i lasera o wyższej częstotliwości, Slim lipo używa elastycznej różdżki i niższej częstotliwości, która będzie tylko topić tłuszcz i nic więcej. Slim lipo może być bezpiecznym i inteligentnym wyborem, jeśli chodzi o liposukcję podwójnego podbródka.

Do niektórych zalet korzystania z liposukcji laserowej w porównaniu z tradycyjną liposukcją to krótszy czas powrotu do zdrowia, zminimalizowany uraz ciała i lepsze ogólne wyniki. Poświęć czas na porównanie wszystkich dostępnych rodzajów procedur. Każdy ma swoje zalety i wady, ale dzięki porównaniu możesz mieć pewność, że uzyskasz pożądane rezultaty.

Ryzyko i czas regeneracji

Każda procedura medyczna wiąże się z pewnym ryzykiem, ale z uwagi na procedury medyczne, liposukcja podwójnego podbródka jest jedną z najbezpieczniejszych dostępnych obecnie procedur kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, że procedura jest wykonywana poprzez bardzo małe nacięcia i wpływa tylko na ograniczony obszar ciała. Zatem każde ryzyko poważnych komplikacji jest minimalne.

Niektóre z bardziej powszechnych efektów zabiegu to siniak, obrzęk, drętwienie i mrowienie i bliznowacenie w miejscu nacięcia. Możesz doświadczyć któregokolwiek z tych skutków przez okres do kilku tygodni po przeprowadzeniu liposukcji.

Te efekty mogą, ale nie muszą wystąpić w twoim przypadku, ale powinny być brane pod uwagę przed poddaniem się procedurze.

Regeneracja po tej procedurze jest na ogół bardzo szybka. Mimo, że siniaki i obrzęki mogą być widoczne przez kilka tygodni, najprawdopodobniej będziesz w stanie powrócić do normalnych czynności w ciągu kilku dni. Upewnij się, że nosisz wszystkie opatrunki lub ubrania uciskowe dostarczone przez twojego lekarza i stosujesz środki przeciwbólowe zgodnie z jego zaleceniami.

Wykonanie tych czynności i zapewnienie dużej ilości odpoczynku umożliwi szybką regenerację.

Recenzje i wyniki

Opinie pacjentów, którzy przeszli liposukcję w przypadku podwójnego podbródka są w większości pozytywne. Główne dolegliwości to ból po zabiegu i dyskomfort związany z noszeniem odzieży uciskowej, takiej jak opaska na głowę. Ale to nie jest nic niezwykłego w kosmetycznej procedurze polegającej na liposukcji. Ogólnie rzecz biorąc, opinie dotyczące procedury są bardzo pozytywne.

Większość pacjentów dostrzeże szybkie i trwałe rezultaty liposukcji podwójnego podbródka. Wiele osób zauważa zmniejszenie tkanki tłuszczowej na szyi i ogólną poprawę konturu szyi po zejściu obrzęku. Zasadniczo wyniki procedury wydają się odpowiadać oczekiwaniom pacjentów.

Głównym zarzutem jest to, że nie zawsze wyniki są trwałe. Chociaż zabieg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, komórki tłuszczowe nadal pozostają w twojej szyi po zabiegu. Komórki te mogą puchnąć, jeśli odpowiednia dieta i ćwiczenia nie zostaną zapewnione. W rezultacie niektórzy pacjenci mogą zauważyć, że efekty zabiegu zmniejszają się przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here