Liposukcja ud

0
1637

Wiele osób zastanawia się, czy liposukcja nóg może sprawić, że będą wyglądać tak, jak chcą, zwłaszcza gdy lato jest tuż za rogiem. Ponieważ każdy chce założyć seksowne ubrania, które pokazują Twoje najlepsze cechy.

Niestety wielu powstrzymuje się od noszenia tych pięknych letnich ubrań, ponieważ są zawstydzeni swoim wyglądem. Najczęściej powodem są nogi i kostki.

Nie zawsze wiąże się to z niemożnością schudnięcia. Bardzo często pacjenci poddawani tej procedurze próbowali wszystkiego, aby schudnąć w nogach i kostkach, ale nie byli w stanie.

Niestety, nie możemy kontrolować, gdzie tracimy na wadze, a nasze ciało walczy o utrzymanie masy w określonych obszarach. Na szczęście liposukcja może celować i usuwać tłuszcz z nóg. Zobaczmy, jak to działa.

Co to jest liposukcja nóg?

Cała liposukcja opiera się na tej samej podstawowej procedurze: małe nacięcia są wykonywane na wybranych obszarach, lasery mogą być używane do „rozpuszczania” tłuszczu, a urządzenie ssące usuwa tłuszcz. Procedury te znacznie się rozwinęły na przestrzeni lat i są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek.

Liposukcja nóg wykorzystuje tę samą podstawową zasadę i najlepiej wykonać ją za pomocą Smart Lipo lub Slim Lipo. Te dwie techniki wykorzystują lasery do „rozpuszczania” istniejącego tłuszczu, dzięki czemu usuwanie jest mniej traumatyczne, a regeneracja krótsza.

Szczególną cechą wykonywania liposukcji na nogach jest tzw. „Technika drenażu otwartego”. Technika ta polega na pozostawieniu bardzo małych otworów w skórze (zwykle od 1 do 1,5 mm), aby umożliwić odpływ jakiejkolwiek cieczy.

Dzięki tej technice pacjenci odczują zmniejszony obrzęk i znacznie krótszy czas powrotu do zdrowia. Jeśli to w ogóle możliwe, znajdź lekarza zaznajomionego z tą techniką i zapytaj, czy jest odpowiednia dla ciebie.

Liposukcja nóg Vs Liposukcja ud

– Liposukcja nóg i liposukcja ud są często mylone, ponieważ ludzie zakładają, że noga i udo to to samo. Ale chirurdzy kosmetyczni dokonują rozróżnienia między tymi dwiema częściami ciała.

– Dlaczego? Głównie dlatego, że tłuszcz wokół nóg i kostek jest powierzchowny i łatwo usunięty przy minimalnym ryzyku komplikacji lub nieprzyjemnych estetycznych cech.

– Utrata tkanki tłuszczowej uda może być trudniejsza do usunięcia ze względu na duże grupy nerwowe i naczynia krwionośne. Naturalny kształt kości i mięśni uda może utrudnić osiągnięcie estetycznych rezultatów zabiegu.

– Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem obu rodzajów liposukcji, skonsultuj się z lekarzem. Wielu pacjentów jest w stanie otrzymać obie procedury, aby osiągnąć  pożądany wygląd. Pamiętaj jednak, że najprawdopodobniej zabiegi będą wykonywane w dwóch oddzielnych interwencjach chirurgicznych. Dlatego oczekuj wyższej ceny i dłuższego czasu na regenerację.

Ryzyko i czas regeneracji

Ryzyko związane z liposukcją nóg jest minimalne. Tłuszcz wokół nóg i kostek jest przeważnie powierzchowny i stwarza niewielkie ryzyko powikłań. Niemniej jednak powinieneś pamiętać o kilku rzeczach przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze na kostkach lub nogach.

– Po pierwsze, należy pamiętać, że tył kolan jest poza zasięgiem tych procedur. Dlaczego? Ponieważ tylna część kolan jest pełna nerwów i naczyń krwionośnych i próba liposukcji w tym obszarze może spowodować poważne uszkodzenie.

– Drugą kwestią jest to, że nadmierna liposukcja może mieć bardzo negatywny wpływ na estetykę i zwiększać ryzyko powikłań. Jeśli masz pytania dotyczące tych czynników, skonsultuj się z lekarzem.

– Regeneracja po tej procedurze jest zazwyczaj bardzo krótka. Większość chirurgów stosuje „otwartą technikę drenażu” w celu zminimalizowania początkowego obrzęku i siniaków. Korzystanie z tej techniki w połączeniu z częstym chodzeniem zapewni szybką regenerację.

– Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu i zobaczy, że 90% ich obrzęku znika w ciągu czterech tygodni. Chodzenie pomoże odzyskać i zdolność twojego ciała do usuwania nadmiaru płynu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy postępować zgodnie ze wskazówkami lekarza prowadzącego zabieg. Należy też  skonsultować się z nim, jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane.

Recenzje i wyniki

Zabiegi otrzymały bardzo pozytywne recenzje od pacjentów.

Wiele osób widzi dokładnie te wyniki, których się spodziewali, podczas gdy inni widzą poprawę, ale nie taką, na jaką liczyli. Zwykle ma to związek z kształtem kości i mięśni, a nie z ilością tłuszczu w nogach. Twój lekarz może dać ci lepsze wyobrażenie o wynikach, jakich możesz się spodziewać.

Chociaż czas powrotu do zdrowia po zabiegu liposukcji jest znacznie krótszy niż w przeszłości, wielu pacjentów potrzebuje trochę czasu, aby się wyleczyć.

– Najczęstsze skargi obejmują niemożność wykonywania energicznych ćwiczeń lub noszenia obcasów przez kilka tygodni.

– Inni mówią, że nie byli w stanie wykonywać wielu normalnych czynności przez pierwszy tydzień bez czyjejś pomocy. Ale, ogólnie rzecz biorąc, pacjenci wydają się usatysfakcjonowani z ich powrotu do zdrowia po zabiegu.

Średnie koszty

Koszty liposukcji różnią się znacznie, dlatego najlepiej jest skonsultować się z kilkoma chirurgami, zanim zdecydujesz się na jednego. Niektóre czynniki, które wpłyną na koszt, obejmują: 1) położenie geograficzne 2) wielkość pacjenta 3) liczbę zabiegów 4) testy laboratoryjne, opłaty za zabiegi i opłaty biurowe.

Liposukcja łydek

Lipoplastyka nóg staje się coraz bardziej popularna w ciągu ostatnich dwóch dekad. Chociaż kiedyś uznano, że jest to procedura obarczona komplikacjami i niezadowalającymi rezultatami, poprawa techniki rozwiązuje te problemy. Nacisk na estetyczne wyniki liposukcji nóg zastąpił dotychczasowe doświadczenia z liposukcją, w której nogi w danym miejscu stały się cieńsze, ale pozostałe obszary były rurkowate i pozbawione ładnego zarysowania.. Liposukcja może teraz zmniejszyć masywny wygląd łydek i doprowadzić do szczuplejszych, zwężających się nóg.

Liposukcja nogi od uda po kostkę jest ważnym uzupełnieniem dla wielu zabiegów chirurgii plastycznej. Po udanym zmniejszeniu poszczególnych wybrzuszeń w udach, liposukcja nóg nastawiła  się teraz, by wyrzeźbić idealne nogi za pomocą technik obwodowych i liposukcji powierzchniowej.

Pacjenci rozważający tę procedurę muszą zostać zbadani, aby sprawdzić, czy liposukcja może odpowiednio rozwiać ich obawy. W przypadku większych nóg może się rozwinąć wtórna  hipertrofia tkanki mięśniowej, w tym przypadku liposukcja byłaby mało korzystna.

Wybierając pacjenta do liposukcji, nogi są klasyfikowane jako obwodowe lub ciężkie. W typie obwodowym określone rozkłady tłuszczu nie są dobrze zdefiniowane, a noga, jako całość, jest uważana za tłuszcz.Rzadko występują znaczne złogach tłuszczu. W przypadku ciężkich nóg, dolne łydki i kostki mają określone wybrzuszenia nad dolnymi bocznymi obszarami strzałek, środkowymi piszczelami i kostkami. Nadmiar tłuszczu w okresie przejściowym pomiędzy mięśniami  łydki i dolną nogą może prowadzić do pojawienia się rurkowatej nogi.

Test szczypania może być użyty do oceny złogów tłuszczu. Badani są pacjenci, stojący na stołku z płaskimi nogami, a następnie stojącymi na palcach. Test szczypania może być również przeprowadzony z nogami leżącymi poziomo na krześle i kolanem zgiętym pod kątem 90 °, podczas gdy pacjent stoi na drugiej nodze. Minimalny wynik testu na ściskanie powinien wynosić 2 cm w łydkach i 1 cm w kostkach.

Idealny pacjent ma dobre zdrowie, jest w wieku 20-30 lat i ma dobry koloryt skóry. Jeśli pacjent ma więcej niż 50 lat i ma dobry koloryt skóry, jest  odpowiednim kandydatem.

Przeciwwskazania

Pacjenci z nadkrzepliwością, w tym zakrzepicą żył głębokich lub zdarzeniami zakrzepowo-zatorowymi, nie powinni przechodzić operacji chirurgicznej. Aktywne zapalenie żyły jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do tej procedury. Ważne jest sprawdzenie powierzchownych układów naczyniowych i oznak tendencji do niewydolności żylnej (tj. odkładania hemosyderyny, obrzęków, żylaków, pajączków). Usuwanie próchnicy w przypadku ciężkich zmian powinno poprzedzać liposukcję o co najmniej 3 miesiące.

Należy ocenić pacjenta pod kątem obrzęku kończyny dolnej lub zaburzeń żylnych. Obrzęk obwodowy zwykle nie jest nasilany przez lipoplastykę, ale może powodować rozczarowujące długoterminowe wyniki. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o sytuację żylną, należy skierować pacjenta do chirurga naczyniowego w celu oceny przed liposukcją.

Terapia medyczna

Poinstruuj pacjenta, aby nie zażywał aspiryny, niesteroidowe leki przeciwzapalne, witaminę E, alkohol i wszystkie produkty tytoniowe i zmniejszył spożycie sodu na 2 tygodnie przed operacją. Pacjent powinien być odpowiednio nawodniony przed operacją. Jeśli po operacji stosuje  odzież uciskową, należy ją założyć przed zabiegiem.

Szczegóły przedoperacyjne

Podczas gdy pacjent stoi, zaznaczmy jego boczne i środkowe wybrzuszenia uda o szerokich granicach obwodowych. Oznaczmy przednie i tylne części uda.

Oznaczmy łydki i kostki, gdy pacjent jest w pozycji siedzącej z nogami zwisającymi. Zaznaczmy również miejsca, gdy pacjent stoi na palcach.  Pozwala to na różnicowanie grubości wypukłości tłuszczu poniżej mięśni i ścięgien.

Po pierwsze zarysujmy gorsze granice największej akumulacji tłuszczu w okolicy kostki. Oznaczymy obszar ścięgna mięśnia i ścięgna Achillesa i obszar pokrywający piszczel, aby uniknąć liposukcji w tych obszarach. Następnie narysujmy linię z tyłu iz przodu od środkowego kolana do okolicy kostki. Zaznaczmy strefę przejściową, w której mięśnie dolnej części łydki zwężają się w kierunku kostki. Zaznaczmy górne granice ciężkie obwodu ciężkich łydek tuż poniżej kolana. Zaznaczmy wybrzuszenia w środkowej, bocznej i górnej części kolana. Następnie zaznaczmy 4 nacięcia w obszarze kostki i kolana (przyśrodkowo i bocznie). Również umieśćmy nacięcia w przedniej części i bocznej części pośladku.

Inne asymetryczne 2-milimetrowe miejsca nacięcia mogą być oznaczone i stosowane w celu uzyskania dostępu i konturu. Wzory siatki można również wykonać za pomocą błękitu metylenowego po przygotowaniu i naniesieniu wyników w celu dokładniejszego określenia granic i punktów orientacyjnych.

Szczegóły dotyczące operacji

Zazwyczaj umieśćmy pacjenta w pozycji na plecach. Można zastosować znieczulenie ogólne lub znieczulenie podpajęczynówkowe z użyciem środków uspokajających.

Wykonajmy liposukcję przedniej części nóg, gdy pacjent stoi prosto. Sprawdźmy wewnętrzne części ud, gdy  pacjent znajduje się w pozycji żabiej. W bocznej części uda pacjent może być obrócony w talii, a biodra może ugiąć. W przypadku tylnej części ud, nogę można unieść w kolanie  lub pacjenta można umieścić w pozycji leżącej.

Ważne zasady postępowania w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów obejmują zastosowanie techniki znieczulenia miejscowego, wstępne wytrawianie, użycie kaniuli przyspieszacza 2-4 mm i użycie 1-otworowej klepiska wklęsłej i wypukłej. Sterylne opaski zaciskowe mogą być również używane na początku operacji w celu zminimalizowania obrzęku pooperacyjnego.

W udach można wykonać liposukcję w przypadku wyraźnej akumulacji tłuszczu, na przykład w zewnętrznych i wewnętrznych częściach udach. Liposukcja musi wystąpić na wszystkich 3 poziomach tłuszczu. Najpierw umieść kaniulę na głębokim poziomie, który znajduje się 1-2 cm pod skórą w głębokim podskórnym poziomie. Po drugie, wykonaj liposukcję na poziomie pośrednim, który znajduje się 0,5-1 cm poniżej skóry u podstawy podskórnego tłuszczu. Po trzecie, wykonaj liposukcję 1-2 mm pod skórą z otworem skierowanym w kierunku od skóry. Kaniulę należy przepuścić przez przednią i tylną część linii środkowej przez każde nacięcie, aby uzyskać obwodową liposukcję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here