Slow life – zwolnijmy tempo naszego życia

0
893
na czym polega slow life?
fot. Pexels.com

Pośpiech powoduje nadmierny stres szkodliwy dla naszego zdrowia. Czas zwolnić trochę tempo życia i zacząć cieszyć się z krótkich chwil. Jak żyć w stylu slow life? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/slow-life-na-czym-polega-zycie-w-wolnym-tempie/ 

Tryb życia w stylu slow life 

Filozofia slow life opiera się na spokojnym podejściu do różnych dziedzin naszego życia. Jest to styl bycia, w którym istotne są chwile – ważne jest tu i teraz – oraz zdrowe podejście do swojego ciała i umysłu. Slow life uczy zwracać uwagę wyłącznie na ważne życiowe sprawy. Pomaga także ćwiczyć naszą uważność, dzięki której bardziej zwracamy uwagę na otaczający nas świat. Tutaj liczy się przede wszystkim harmonia i prostota, która powinna nam towarzyszyć każdego dnia. 

Jedzenie w stylu slow food 

Jednym z ważniejszych aspektów slow life jest jedzenie. Istotne jest to, co wkładamy do naszego organizmu. Rezygnujemy ze sztucznych wysokoprzetworzonych produktów spożywczych na rzecz zdrowego i pełnowartościowego pożywienia. Dużą uwagę zwracamy na pochodzenie jedzenia, które spożywamy, dlatego chętnie sięgamy po żywność ekologiczną niezawierającą konserwantów i sztucznych barwników. Jedząc w stylu slow food, w trosce o środowisko i zwierzęta częściej rezygnujemy z jedzenia dań mięsnych. W tym przypadku zaprzestajemy również uczęszczać do barów oferujących żywność typu fast food. Liczy się wysoka jakość produktów, dlatego korzystamy z usług dobrych restauracji. 

Podróżowanie w stylu slow travel 

Slow travel nie oznacza, żeby jechać na wycieczkę 20 km/h. Ideą tego stylu podróżowania jest raczej rezygnacja z typowych wyjazdów objazdowych nastawionych na jak największą liczbę zwiedzonych obiektów w krótkim czasie. W slow travel chodzi o to, żeby nie nastawiać się na to, ile zobaczymy, tylko co zobaczymy. Czasem lepiej zwiedzić mniej miejsc, ale poznać je dogłębniej, niż tylko wpaść gdzieś na chwilę, zrobić zdjęcie i pojechać dalej. Najlepiej zrezygnować z wycieczek oferowanych przez biura podróży i samemu zorganizować wyjazd. 

Zobacz także: http://miejscy.pl/jestes-w-ciazy-nie-rob-tych-rzeczy/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here