Zabiegi parafinowe na twarz

0
2179

Maseczki na bazie wosku parafinowego zostały opracowane w 1960 roku, ale parafina była stosowana w medycynie holistycznej od czasów Imperium Rzymskiego. Są one polecane ze względu na zdolność do czyszczenia porów, redukcji zmarszczek, nawilżania twarzy i rozluźniania. Zabieg polega na pokryciu twarzy ochronną maską z gazy. Następnie kosmetyczka będzie nakładała ciepły wosk parafinowy na gazę. Zapobiegnie ona spalaniu się wosku, ale pozwoli również na skuteczne działanie składników odżywczych i wytwarzaniu ciepła. Kiedy wosk wyschnie, gaza zostanie zdjęta, a kosmetyczka zmyje resztki wosku.

Dlaczego warto stosować takie maseczki?

Maseczki z woskiem parafinowym nawilżają, uspokajają i poprawiają cerę.

Wosk parafinowy ma wysoką pojemność cieplną i jest w stanie utrzymać to ciepło dłużej niż inne substancje powierzchniowe. Ciepło, które powstaje, otwiera pory skóry. Dzieje się tak, ponieważ ciepło powoduje pocenie się i rozluźnienie. Dzięki temu można usunąć zaskórniki.

Ciepło z parafiny sprawia, że naczynia krwionośne na naszej twarzy rozszerzają się. Powoduje to większy przypływ krwi do twarzy, co rozjaśnia cerę. Ponieważ wosk parafinowy jest w stanie skutecznie zatrzymywać i przenosić ciepło, często stosuje się go do uspokajania sztywnych stawów. W przypadku zabiegów na twarz, parafina łagodzi przepracowane mięśnie twarzy. Jest to związane z redukcją zmarszczek i napięcia mięśni twarzy.

Większość kosmetyczek twierdzi, że maseczki na bazie wosku parafinowego, nawilżają skutecznie skórę w przeciwieństwie do innych metod leczenia. Dzieje się tak, ponieważ nakładają intensywny środek nawilżający, taki jak krem kolagenowo-elastynowy lub olej jedwabny, przed nałożeniem wosku parafinowego. Po jego nałożeniu, pory na twarzy otwierają się. Pozwala to na głęboką penetrację balsamu. Często jest on uszczelniany w skórze za pomocą lodowatej kąpieli twarzy. Ten zabieg poleca się szczególnie osobom, mającym suchą skórę.

Retencja ciepła parafiny zapewnia uspokajającą terapię. Maseczki z woskiem parafinowym są szczególnie popularne w zimnym klimacie i wśród kobiet w ciąży i starszych, które cierpią z powodu bólu lub sztywności mięśni twarzy.

Jeśli jesteśmy początkujący lub eksperymentujemy z woskiem parafinowym, najpierw musimy się nauczyć nakładać parafinę na twarz, aby zmniejszyć ryzyko, a zwiększyć korzyści. Wosk parafinowy jest stosowany przede wszystkim w uzdrowiskach, aby delikatnie oczyszczać warstwy skóry, jednocześnie ją łagodząc. Stosowany jest również do leczenia zapalenia stawów i otwartych ran lub owrzodzeń.

 

Skuteczne zabiegi

Masaż parafinowy obejmuje kilka etapów, gotowanie na parze, eksfoliację, ekstrakcję, masaż z kremem, nakładanie balsamów i maska parafinowa. W przybliżeniu zabieg wygląda następująco:

  • Czyszczenie: twarz i szyja są dokładnie oczyszczone, aby usunąć brud i wszelkie zanieczyszczenia.
  • Relaksujące masaże: po oczyszczeniu następuje seria łagodzących masaży. Nasza kosmetyczka dobierze krem dopasowany do skóry i potrzeb kosmetycznych. Dokładny masaż nadaje skórze elastyczność i przygotowuje skórę do sesji parafinowo-woskowej.
  • Czyszczenie: nadmiar kremu jest usuwany ze skóry po masażu. Balsam nawilżający jest nakładany ponownie, a my możemy się relaksować i odpoczywać.
  • Zabiegi parafinowe: nasza kosmetyczka umieści gazę na twarzy, podobną do kształtu naszej twarzy. Pomaga dzięki temu chronić przed dyskomfortem, związanym z gorącym woskiem. Gdy maska idealnie będzie pasować, warstwy gorącego wosku będą się piętrzyły, będą około 4 warstwy. Ciepło wosku otwiera pory, odmładza skórę, rozluźnia mięśnie twarzy i na pewno poczujemy się lepiej. Maskę usuwa się po około 15-20 minutach.

Przede wszystkim parafina polecana jest osobom ze suchą skórą. Jednak musimy też wiedzieć, kiedy powinniśmy unikać tego typu zabiegów:

  • wrażliwa skóra,
  • tłusta skóra ze skazami,
  • problemy z naczyniami krwionośnymi.

Najlepiej idźmy do renomowanego salonu. Unikajmy stosowania tego typu zabiegów w domu lub przez niedoświadczoną kosmetyczkę, aby uniknąć poparzenia skóry w związku ze stosowaniem gorącego wosku. Jeśli mamy problemy z oddychaniem podczas zakładania gazy na twarz lub jeśli odczuwamy dyskomfort, natychmiast zgłośmy to kosmetyczce.

Podstawowe wskazówki

Możemy zmaksymalizować korzyści tego zabiegu, nakładając kolejne warstwy parafiny. Im więcej nałożymy warstw parafiny, tym większe ciepło powstanie. W przypadku suchej, popękanej skóry, nałóżmy cienką warstwę kremu nawilżającego. Wmasujmy dodatkowy balsam w skórki i suche plamy. W razie potrzeby nałóżmy jeszcze balsam po nałożeniu parafiny. Zastosujmy co najmniej pięć warstw. Możemy też nałożyć plastikowe wkładki i izolowane rękawice i buty, które pomagają zwiększyć krążenie krwi i wchłonąć dodatkową wilgoć z balsamem.

Zabiegi parafinowe możemy też stosować na ręce, stopy, łokcie. Stosowane są jako dodatek masażu leczniczego. Parafina może być też użyta przez masażystę do ogrzania dłoni przed masowaniem, a następnie w celu złagodzenia sztywności, zmęczenia rąk i złagodzenia suchości po wielokrotnym myciu rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here